Mix 2019. 07. 22.

Júl, mesiac piknikov

Celý júl sa nesie v duchu letnej zábavy a aj práve preto bol vyhlásený za mesiac piknikov. Ideálnym letným popoludním je pre mnohých práve odpočinok v tieni stromov na deke s čerstvým ovocím, citronádou, jednohubkami a inými. Kam sa vybrať v Komárne, ak si chceme užiť náš čas oddychu práve takto?

S repelentom vo výbave
Predpokladané a zároveň najideálnejšie miesto pre piknik je starý dobrý „Mrtvák“. Rozsiahla zeleň pri vode ponúka dostatok miesta pre rôzne aktivity, ak ťa sedenie na deke časom omrzí. Pripravené ohniská sú tiež skvelým nápadom ako okoreniť svoj piknikový zážitok, napríklad špekáčikmi, či mashmallows.

„Na špici“
Sútok Dunaja a Váhu je tiež populárnou letnou lokalitou. Pláže, ktoré toto miesto skrýva sa síce nemôžu porovnávať s tými v prímorských destináciách, no na piknik sú ako stvorené. Výhodná vzdialenosť od mesta a cyklistickej trasy, ako aj dostatok tieňa sú presne výhody pikniku „na špici“.

Pod vežou
Reč je samozrejme o vodáreňskej veži. Ak by sme chceli piknikovať pod ňou, museli by sme si síce zvyknúť na rušnú ulicu, ale na podvečer to nie je najhorší nápad. Prečo to teda neskúsiť?

So súdruhom Leninom
Aj keď už park v centre mesta nenesie meno bývalej hlavy Sovietskeho zväzu, mnohí Anglia park poznáme práve takto. Stromami obrastený park je ideálnym útočiskom počas rozpálených letných poobedí a správnym miestom pre posedenie na deke.

Na aké miesta by si sa na piknik vybral ty? Inšpiruj ostatných Komárňanov v komentároch na Facebooku!