Šport 2015. 05. 24.

KAJAK: Tarr a Vlček získali na SP v Duisburgu bronz v K4

„Nazvime to experiment,“ povedal po finálovom dojazde Juraj Tarr pre portál caone.sk. So svojim dlhoročným kolegom Erikom Vlčekom štartovali  v nemeckom Duisburgu na Svetovom pohári s dvojicou Denis Myšák, Tibor Linka. Z prvého súťažného štartu štvorice bola bronzová medaila. Slovákov predbehli prví Bielorusi a strieborní Rusi. Za prvým miestom zaostali o vyše sekundu s konečným časom 2:58:271.

Najskúsenejší slovenskí reprezentant Juraj Tarr po dojazde neskrýval radosť. Pre TASR sa vyjadril, že mladí chalani, ktorí sú obaja ešte reprezentanti do 23 rokov, sú draví a poslúchajú. „Išli sme presne tak, ako sme si povedali. Mali sme silný štart a dokázali sme počas celej trate držať kontakt s ostatnými loďami. Bolo super, že sme vedeli v polovici trate aj 200 m pred cieľom pridať, to nám prinieslo medailu,“ tešil sa.

Medailový úspech pritom Komárňanskej dvojici zamotal hlavu, pretože ich štart v tejto disciplíne bol iba ‚z núdze cnosť‘. „Tu v Duisburgu sa nešlo K2 na 500 m, chceli sme čo najviac jazdiť, a tak sme si spoločne sadli do K4. Veď tieto preteky sú posledné vážne pred júnovými Európskymi hrami v Baku a augustovými majstrovstvami sveta v Miláne. Na tréningoch nám to išlo celkom dobre, aj keď s chybičkami, no napokon to vyšlo na medailu,“ povedal Juraj Tarr. Na otázku, či v lodi s mladíkmi ostanú, nevedel odpovedať. „Je to tak pol na pol. Budeme o tom hovoriť, dáme hlavy dokopy, preberieme si priority. Uvidíme, či má zmysel sa hecovať a ísť na ´kvalifikáč´, ktorý bude rozhodovať o MS, proti druhej posádke.“

Vo finálovej jazde K4 na 1000 metrov štartoval aj elitný slovenský štvorkajak s Viktorom Deminom, no skončil až siedmy. Svoj finálový čas pritom nedokázali stlačiť pod tri minúty.