Mesto 2011. 06. 01.

Katastrofa menom Viator

Nemeckí dôchodcovia budú sklamaní. Domáci sa už naučili chodiť všade inde.

Potápajúca sa loď
Na neobvykle pondelňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa zišli poslanci hlavne kvôli tomu, aby prediskutovali stav spoločnosti Viator, o ktorej sme už písali vo februári.  Už vtedy dosahoval dlh sociálnej poisťovni takmer 25 000 eur a dalo sa tušiť, že ďalšie podlžnosti vznikajú a schovávajú sa niekde v kancelárií vedenia spoločnosti.

Prvá šla posádka…
Na rokovanie bola pozvaná riaditeľka Viatoru, pani Mgr. Katalin Dobai. Tá sa však ospravedlnila, že dôvodu hospitalizácie nemôže prísť. Zastúpiť ju teda mala jej zástupkyňa, pani Katalin Szolgai. Tá ale podľa našich informácii dala výpoveď k prvým dňom mesiaca jún. A tak jediný, kto by mal vedieť o momentálnej situácii vo Viatore a hlavne na komárňanskom kúpalisku, sú traja páni z dozornej rady – Mgr. György Batta (poslanec MZ za Most-Híd),  Mgr. Ľudovít Gráfel a Mgr. Béla Keszegh (poslanec MZ ako nezávislý). Tí ale nič nevedia.

Popravde, zrejme dačo aj áno, keďže sa pán Gráfel ešte v roku 2010 vzdal tejto funkcie. Jeho odchod z dozornej rady však nebol schválený zastupiteľstvom a teda nie je právoplatný. Ústne odišiel aj pán Kaszegh.

Možno ani neotvoria
Momentálne podľa  mesta dlží kúpalisko rôznym dodávateľom asi 300 000 eur. Plynárne pre dlh už zrejme odstavili dodávku plynu. Ešte že kúpalisku vyviera teplá voda takpovediac spod zadku. Mesto momentálne plánuje vypracovať krátkodobý krízový plán, ktorý by mal byť zverejnený 9. júna. Kúpalisko totiž ešte nemá na stole ani len povolenie na otvorenie.

Súkromník
Vstup súkromného kapitálu je pritom viac ako potrebný a priznáva to aj mesto. Pokiaľ nechceme mať v centre rozpadávajúci sa areál, treba konať čo možno najrýchlejšie. Momentálne v areáli dochádza k menším úpravám služieb (bar, bufety, … ), no situáciu globálnu kúpaliska to vôbec nerieši.

Vyjadrite svoj názor