Mesto 2016. 12. 08.

Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice

Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ dnes, 8. decembra 2016, obdarovali detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Darcovia priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty, sladkosti a ovocie pre malých pacientov nemocnice.

Detské oddelenie komárňanskej nemocnice ročne hospitalizuje cez tisíc pacientov vo veku medzi 0 až 19 rokov. Na tomto oddelení je dôležité vytvoriť atmosféru pre detských pacientov, ktorá im pomôže spríjemniť ich hospitalizáciu. Zamestnanci sa preto snažia vytvoriť, čo možno najpriaznivejšie podmienky, medzi ktoré patria aj rôzne aktivity a hry, ktoré tento pobyt uľahčia aj pre tých najmenších. „Veľmi rád vidím, že sa aj medzi športovými fanúšikmi z nášho regiónu nájdu ľudia s takýmto veľkým srdcom. Ďakujeme im tak v mene našich pacientov, ako aj v mene nášho oddelenia a celej nemocnice za všetky ich dary. Deti uvítali tieto darčeky s veľkou radosťou a veríme, že potešia ešte veľa našich nových pacientov,“ uviedol primár detského oddelenia, MUDr. Mário Kochan.

Dary vo forme hračiek, knižiek, ovocia a sladkých prekvapení prišli v mene klubu fanúšikov odovzdať hlavný aktér klubu, František Švarba a bývalý hráč vodného póla v súčasnosti pôsobiaci ako tréner, Gergely Mihály. „Veríme myšlienke lokálnej pomoci a preto sme sa opäť rozhodli pre takúto zbierku. Okrem komárňanskej nemocnice sme mali vďaka veľkej podpore zo strany našich členov príležitosť obdarovať aj deti z ďalších nemocníc na Slovensku, ale aj v Maďarsku. Na základe vlastných skúseností vieme, že deti znášajú pobyt v nemocnici najťažšie a preto sa snažíme poskytnúť dary, ktoré ich počas hospitalizácie majú možnosť rozptýliť a dopomôcť k lepšej nálade,“ uviedol František Švarba za klub futbalových fanúšikov „Felvidéken Élő Fradisták“.

Detské oddelenie komárňanskej nemocnice sa môže pochváliť už viac ako 60 ročnou históriou. Oddelenie bolo založené v roku 1947, disponuje 30 lôžkami. V súčasnosti oddelenie umožňuje rodičom sprevádzať svoje deti aj počas ich hospitalizácie. Za týmto účelom je k dispozícii 7 lôžok pre sprievod dieťaťa. Detskí pacienti majú k dispozícii aj jedáleň s herňou a televízorom, ako aj vlastnú knižnicu. Na oddelení sa nachádzajú aj 2 nadštandardné izby, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia, sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou a televíznym prijímačom s DVD prehrávačom.

Mgr. Marta Csergeová,
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.