Mesto 2015. 08. 24.

Tri rodiny darovali detskému oddeleniu komárňanskej nemocnice päť nových okien

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK, vďaka rodine Kebrovej z Novej Stráže a ďalším dvom rodinám dostalo 5 nových plastových okien. Pre tento ušľachtilí dar sa rodiny rozhodli z dôvodu, že o ich detičky je v nemocnici vždy ukážkovo postarané.

Na detskom oddelení je ročne hospitalizovaných viac ako tisíc detských pacientov, pre ktorých je dôležité prostredie, v ktorom vo väčšine prípadov ostávajú bez svojich blízkych. „Teší nás, že ľudia v našom regióne myslia a pomáhajú iným. Zveľadené prostredie v nemocnici je dôležitým faktorom pri liečbe pacientov, ktorí tu musia tráviť niekedy aj dlhodobý pobyt,“ uviedla vedúca sestra PhDr. Eleonóra Mészáros.

Na Oddelení pediatrie je celkom 11 izieb. V rámci darov, ktoré oddelenie prevzalo sa vymenilo už 9 nových okien na 9 izbách. „V mene detských pacientov sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým rodinám za to, že vyhradili darované prostriedky a mysleli na našich najmenších pacientov,“ dodala PhDr. Mészáros.
Detské oddelenie v rámci komárňanskej nemocnice bolo založené v roku 1947. Má 30 lôžok, kde sú prijímaní pacienti vo veku od 0 do 19 rokov. Na oddelení je možné hospitalizovať v spoločnej izbe s deťmi aj sprevádzajúce osoby, podľa potreby je k dispozícii 7 lôžok pre doprovod. Detskí pacienti majú k dispozícii aj jedáleň s herňou a TV, knižnicu. Na oddelení sú 2 nadštandardné izby, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia, sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou a TV a DVD.

-Mgr. Marta Csergeová-
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Foto-1---izba-s-novým-oknom-od-darcovskej-rodiny