Mesto 2017. 09. 20.

Komárňanská nemocnica zvyšuje kvalitu služieb zakúpením dvoch nových ultrasonografov

Dve pracoviská komárňanskej nemocnice získali nové ultrasonografické prístroje, ktoré zvýšia rýchlosť a kvalitu poskytovanej zdravotníckej starostlivosti. Oddelenie rádiodiagnostiky spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL SK začali v týchto dňoch pracovať s dvomi modernými ultrasonografickými zariadeniami v hodnote presahujúcej 65 tisíc eur.

Obe zariadenia zakúpila nemocnica za účelom doplnenia technického vybavenia spomínaných oddelení a výmeny zastaralých zariadení.

Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sa tomuto novému prístroju veľmi tešíme. Tento pojazdný USG prístroj s kardiologickou sondou nahradil zariadenie, ktoré už nezodpovedalo moderným štandardom. Nové zariadenie  má krajšie zobrazenie, lepšiu penetráciu, je to prístroj multidisciplinárny, vieme na tom robiť my, kardiológ, ale aj iné obory. Ide o oveľa flexibilnejšie zariadenie poskytujúce jednoznačne lepšie aj rýchlejšie možnosti diagnostiky, aj priamo u lôžka pacienta s možnosťou rýchleho transportu aj na iné oddelenia,“ uviedol MUDr. Andrej Rosinský, primár OAIM.

Oddelenie ročne poskytuje anestézie pre takmer 4 000 operačných zákrokov vo všetkých vekových skupinách (okrem novorodencov). Pre chirurgiu a traumatológiu poskytuje širokú škálu celkovej a zvodovej anestézie pre tak náročné výkony, ako sú rozsiahle brušné resekcie, laparoskopické cholecystektómie a herniotómie, strumektómie, kostné operácie i anestézie u polytraumatizovaných pacientov. Anestézie pri operačných zákrokoch na gynekologicko–pôrodníckom oddelení a na ORL pri rozsiahlych krčných resekciách. Spolupracuje s ostatnými oddeleniami pri bolestivých diagnostických vyšetreniach a výkonoch, u ktorých je nutné odstránenie bolesti.

Naše rádiodiagnostické pracovisko dostalo nový USG prístroj s výbornými zobrazovacími možnosťami čo charakterizuje vyššiu triedu takýchto zariadení. Obraz je viac podrobný, kvalitnejší, čo nám umožňuje vďaka tomuto prístroju vykonávať širokú škálu vyšetrení. Náš doterajší USG prístroj, ktorý sa nahradil novým zariadením, bol taktiež veľmi kvalitný prístroj, ktorý sme vylepšili novým softwarom, vyčistili a vybavili dvomi novými sondami – jednou malou detskou konvexnou sondou a brušnou sondou. Tento prístroj teraz dostane nový domov na USG ambulancii II., vedľa mammografického pracoviska,“ dodal MUDr. Hollósy Tamás, primár oddelenia rádiodiagnostiky.

Vznik Rádiodiagnostického oddelenia sa viaže na založenie samotnej nemocnice v Komárne. Patrí medzi základné oddelenia nemocnice. Medzníky sa viažu najmä na nové modality ako ultrasonografia a počítačová tomografia. Toto oddelenie v súčasnosti poskytuje aj nadštandardnú službu, ktorou je USG vyšetrenie mimo ordinačných hodín tj. každý štvrtok v čase od 14.30 hod. do 16.30 hod..

Mgr. Alžbeta Sivá,
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.