Mesto 2016. 12. 23.

Občianske združenie a športový klub opäť obdarovali detské oddelenie komárňanskej nemocnice

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, dnes prevzalo dary venované občianskym združením Lepšie zdravie a športovým klubom Black CrossGym Komárno. Členovia o.z. a Black CrossGym priniesli na oddelenie hračky a peňažný dar v sume 1000 EUR.

Detské oddelenie komárňanskej nemocnice dostalo aj v tomto roku krásny vianočný darček, na ktorom sa podieľali členovia občianskeho združenia Lepšie zdravie ako aj členovia športového klubu Black CrossGym Komárno. Darcom sa podarilo vyzbierať sumu v hodnote tisíc eur a k tomuto peknému daru pripojili aj množstvo hračiek.

„Po úspešných zbierkach z minulých rokov bolo jasné, že by sme túto akciu zopakovali aj tento rok. Veľmi nás potešilo, že sa nám podarilo vyzbierať takmer dvojnásobnú sumu oproti poslednému roku a veríme, že tento finančný dar pomôže detskému oddeleniu. Veľmi dobre vieme, že detskí pacienti prežívajú čas strávený v nemocnici ťažšie ako dospelí, a preto bolo našim cieľom potešiť aj samotných pacientov špeciálnym darom vo forme rôznych hračiek pre tie najmenšie, ale aj pre staršie deti z oddelenia,“ povedal jeden zo zakladateľov združenia a tiež člen a tréner športového klubu Mgr. Erik Fekete.

Združenie Lepšie zdravie bolo založené v roku 2014. Športový klub Black CrossGym Komárno vznikol rok po založení združenia, v roku 2015. Zakladatelia  združenia a športového klubu si dali za cieľ hlavne upozorňovať na dôležitosť pohybu a správnej životosprávy, rozvoj telesnej kultúry a charitatívnu podporu.

Slová vďaky pripojila aj vedúca sestra detského oddelenia. „V mene pediatrického oddelenia a všetkých našich pacientov sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým darcom, ktorí sa zúčastnili tejto zbierky. Veríme, že tieto dary prinesú našim pacientom množstvo radosti a pomôžu im pri čase ich hospitalizácie,“ uzavrela PhDr. Eleonóra Mészáros.

Mgr. Marta Csergeová
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.