Mix 2020. 04. 12.

Komárňan žijúci v Prahe prekonal koronavírus

Slovenský fitness tréner Viktor Vincze, ktorý so svojou snúbenicou Terezou Jaukubcovou býva v Prahe, prekonal koronavírus. O priebehu a symptómoch informoval na svojom Instagrame a tiež v rozhovoroch pre rôzne médiá.

Symptómy dvojica pociťovala od začiatku marca. Pravdepodobne sa nakazili spolu. Zo začiatku si mysleli, že ide o klasickú chrípku, dôležitosť chorobe začali pripisovať až keď Viktor stratil čuch. O testy požiadali dva dni po vypuknutí choroby, otestovali ich až 23. marca. Pozitívne výsledky prišli týždeň po testovaní.

Karanténne opatrenia dodržiavali celý čas počas choroby, aj keď ešte neboli potvrdené ich obavy z pozitívneho nálezu. Dva týždne žili doma zo zásob a za posledný mesiac boli nakúpiť možno 2-3 krát. Na verejnosti sa pohybujú len v nevyhnutných prípadoch, ako je napríklad aj návšteva lekára, kvôli Terezinmu tehotenstvu.

Včera Viktor informoval na svojom Instagrame o potvrdení v poradí druhých negatívnych testov. To znamená, že dvojica prekonala koronavírus. Viac si môžete prečítať a vypočuť na Viktorovom Instagrame.

View this post on Instagram

Vo videu som sa snažil zhrnúť informácie z prvej ruky ohľadom vírusu Covid-19. Dnešným dňom sme sa oficiálne pridali k vyliečeným ľuďom. A keďže je na internete kopec dezinformácií a ľudských obáv, som cítil potrebu uviesť trochu veci na pravú mieru. Nevyjadrujem sa zvyčajne k ničomu čo sa ma netýka, alebo sa do toho nerozumiem. Tento mesiac nás ale poriadne preskúšal. Začiatok Marca bol ťažší, po 14 dňoch úplnej domácej karantény nás symptómy prešli, až 16 dní nás na našu opätovnú žiadosť nás došli otestovať. Vírus aj po vyliečení ešte ostáva v tele niekoľko dní, preto nám aj po vypršaní všetkých symptómov a potom čo sme sa cítili už dobre vyšli pozitívne výsledky. Ostali sme teda podľa nariadenia doma ešte ďaľších 12 dni v karanténe, ľudia ktorí sa s nami dostali do kontaktu po vypršaní symptómov (aj keď v ochranných pomôckach – rúška a rukavice) sa podrobili na žiadosť hygieničky testom na vírus. Výsledky boli u každého negatívne. Naše ďaľšie pretestovanie boli už negatívne. Teraz nás čaká už iba jeden test o 24 hodín neskôr od prvého negativneho výsledku a keď aj ten bude negatívny, sme z toho oficiálne vonku. Bolo správne rozhodnutie, že aj napriek tomu, že sme neboli hneď na začiatku otestovaní sme ostali v úplnej izolácií prvé dva týždne doma a, že sme šli v ochranných pomôckach prvý krát na prechádzku až keď sme sa cítili zdraví. Viac informácií vo videu.

A post shared by Fitness | Coach | Motivation (@viktor_vincze_) on

Titulná foto zdroj: Viktor Vincze

Zdroj: dennikn.sk, Instagram/Facebook- Viktor Vincze