Mesto 2013. 01. 18.

Komárňanská nemocnica vybudovala na oddelení vnútorného lekárstva celkom nové nadštandardné izby

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, ktorá dnes dokončila vybudovanie celkom nových, priestranných a moderne zariadených nadštandardných izieb na oddelení vnútorného lekárstva. Dve nové nadštandardné izby sa nachádzajú na ženskom poschodí a ďalšie dve na mužskom poschodí, ktoré vyšli nemocnicu na viac než 20.000 eur.

Nové izby boli zriadené vzhľadom k neustále rastúcemu záujmu o túto službu zo strany pacientov a ich rodiny.  Nadštandardné izby oddelenia vnútorného lekárstva Všeobecnej nemocnice Komárno sú zariadené plne polohovateľnou posteľou, moderným nočným stolíkom, šatníkovou skriňou, svietidlami a stoličkami.

Komfort pacientom poskytuje aj samostatné sociálne zariadenie, chladnička, televízia a samozrejmosťou je aj možnosť Wi-fi pripojenia na internet.  „Cieľom vybudovania celkom nových moderných nadštandardných izieb bolo zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre pacientov tohto regiónu,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš  s tým, že došlo  k výmene podlahových krytín, okien, dverí, taktiež k výmene vstupných dverí do interného pavilónu za fotobunkové automatické dvere.

„Na oddelení vnútorného lekárstva je momentálne hospitalizovaných 52 pacientov  (pri celkovej kapacite 75 lôžok, vrátane 6 intenzívnych lôžok), ktorí sa môžu tešiť  rozšíreniu našich služieb.  Možnosťou využitia nových nadštandardných izieb budú môcť s našimi najťažšími prípadmi ostať aj rodinní príslušníci,“ dodal primár oddelenia MUDr. Ernest Bašternák  s tým, že oddelenie poskytuje širokú škálu diagnostickej a liečebnej starostlivosti a to pri ochoreniach srdcovocievnych, tráviacich, hematologických aj nefrologických, kde úzko spolupracujeme s nefrologickou ambulanciou a hemodialyzačným strediskom.

Oddelenie vnútorného lekárstva v spolupráci s ostatnými oddeleniami a ambulanciami poskytuje akútne aj plánované endoskopické, RTG a ultrasonografické vyšetrenie hornej aj dolnej časti tráviaceho traktu, srdca a ciev, ergometrické vyšetrenie, 24 hodinové monitorovanie krvného tlaku a srdcovej činnosti. Funkčné vyšetrenie obličiek, základné endokrinologické vyšetrenia.

TEXT: Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK

Vyjadrite svoj názor