Šport 2012. 05. 07.

Komárňanskí zápasníci v Modranoch na medzinárodnom zápasníckom turnaji o Pohár starostu obce

Dňa 05. mája 2012 v Modranoch usporiadal miestny zápasnícky klub Modrany XI. ročník medzinárodného zápasníckeho turnaja mládeže gréckorímskym štýlom O POHÁR STAROSTU OBCE MODRANY.

Na tento zápasnícky turnaj usporiadatelia pozvali aj Zápasníckehy klub SPARTACUS Komárno. V Modranoch Zápasnícky klub Spartacus Komárno pod vedením trénera CSÓKA Kristiána reprezentovali komárňanské farby LENGYEL Tamás, HULMAN Nikolas, BEŇADIK Ronald, SALLAI Csaba a BÁRI Patrik. Na turnaji sa zúčastnilo celkom 120 zápasníkov zo 4. och štátov, medzi ktorými sa nestratili ani mladí zápasníci zo Zápasníckeho klubu Spartacus Komárno, ktorí dosiahli striedavé výsledky.

Tréner CSÓKA Kristián s výkonmi jednotlivých zápasníkov bol spokojný, ale zároveň vyslovil aj svoju nespokojnosť výkonmi niektorých mladých zápasníkov, ktorí svojimi výkonmi sklamali. Je na škodu veci, že Modrany sú v našom susedstve, ale v dôsledku rozpisu na turnaj, mnohých našich zápasníkov, ktorí by si mohli zazápasiť, sme museli nechať doma a to z jednoduchého dôvodu, ktorým je že usporiadateľ pre väčšinu našich zápasníkov nevytvoril váhové kategórie, ale toto je vec usporiadateľa a jeho finančných možností. V súťaži jednotlivcov zápasníci Zápasníckeho klubu Spartacus Komárno dosiahli nasledovné výsledky :

Mladší žiaci ročníky 1999- 2000 -2001:
37 kg HULMAN Nikolas – 1. miesto, LENGYEL Tamás – 3. miesto,
Kadeti ročníky 1995-1996 :
63 kg BEŇADIK Ronald – 3. miesto
69 kg SALLAI Csaba – 6. miesto
85 kg BÁRI Patrik – 2. miesto

TEXT: ZK Spartacus Komárno, predseda JUDr. Karol Kúr

Vyjadrite svoj názor