Šport 2011. 07. 10.

Komárňanskí Žraloci si vykračujú európskou ligou aj naďalej bez problémov!

Ani vo svojom treťom vystúpení nenašli “Žraloci” premožiteľov. V Győri zvíťazili po jednoznačnom priebehu nad domácim Patent GLADIATORS 2-14.

Vo váhe 56kg nastúpil Nagy Krisztián proti Könnyű Róbertovi. Obaja mladí boxeri predviedli skvelý box, zo začiatku mal navrch domáci borec, ale potom Nagy postupne ovládol ring a zaslúžene zvíťazil.

V 60kg váhe štartoval Varga Miklós, ktorého súperom bol Rácz Sándor. Ak bol predchádzajúci zápas skvelý, tak tento bol vynikajúci. Prvé kolo bolo veľmi tesné, ale lepšie ho zvládol domáci borec. V druhom kole získal Varga mierny náskok, a napriek tomu, že ho v treťom kole musel ošetrovať lekár, mal ohromujúci záver a pripísal si ďalšie víťazstvo.

V 64kg váhe urobil domáci vedúci tímu prekvapivý ťah. Proti Káté Gyulovi sa postavil Nyéki George a tento zápas bol vybratý zo strany domácich ako “JOKER FIGHT”. Víťaz berie tri body. Nyéki sa dlho držal nad vodou, úspešne triafal a bodoval, ale Káté sa z kola na kolo zlepšoval a napokon s prehľadom získal tri body.

V 69kg sa prvýkrát predstavil vo farbách SHARKS Zöld Tomáš. Jeho súperom bol Zámbó Dániel. Domáci boxer bol tentokrát o niečo lepší a zaslúžene zvíťazil.

V 75kg nastúpil do ringu Harcsa Norbert a po skvelom výkone bez väčších problémov zdolal Szabó Lászlóa.

Vo váhe 81kg sme videli Szellő Imreho, ktorého súperom bol Portéka Tibor. Bol to duel o tri body, pretože vedúci tímu SHARKS ho označil ako “JOKER FIGHT”. Zápas to však nebol dobrý. Takmer žiadny box, súperi sa na seba viac vešali alebo sa len navzájom postrkovali. Rozhodcovia napokon prisúdili víťazstvo Szellő Imremu.

V 91kg Darmos József a Bognár Gábor predviedli špičkový box s tvrdými údermi. Zápas nemal nemal jednoznačný priebeh, raz mal navrch jeden raz druhý. Rozhodcovia napokon rozhodli, že zvíťazil Darmos József, čo sa veľmi nepáčilo domácim fanúšikom.

Prehľad jednotlivých zápasov
56 kg: Könnyű Róbert – Nagy Krisztián 0:2
60 kg: Rácz Sándor – Varga Miklós 0:2
64 kg: Nyéki George – Káté Gyula 0:3
69 kg: Zámbó Dániel – Zöld Tamás 2:0
75 kg: Szabó László – Harcsa Norbert 0:2
81 kg: Portéka Tibor – Szellő Imre 0:3
91 kg: Bognár Gábor – Darmos József 0:2

Záznam zo zápasu odvysiela DigiSport 15.júla 2011 o 23:00 hod.

TEXT a FOTO: BoxingONE

Vyjadrite svoj názor