Šport 2012. 01. 17.

Komárno vo finále európskej boxerskej ligy!!!

Pred vypredaným hľadiskom Mestskej športovej haly v Komárne sa v piatok večer uskutočnilo prvé semifinále BoxingONE Championship. Stretli sa v ňom domáce Komárno Sharks a maďarský tím Debrecen Thunders.

Skvele pripravené podujatie, výborné publikum a úplne “nový” tím SHARKS, hrali v piatok večer hlavnú úlohu. Domáci tím, ktorý musel nastúpiť vo veľmi pozmenej zostave, bol od začiatku hnaný viac ako 1300 divákmi. Takéto skvelé publikum, a hlavne v takom počte, nebolo na boxe už veľmi dávno.

Oba tímy nastúpili v pozmenených zostavách. Dôvod bol jasný. Sústredenie maďarskej reprezentácie v Tunisku ovplyvnilo hlavne mužstvo SHARKS. Zo “starej” gardy sa predstavil iba Klasz Árpád. Tím sa však posilnil skvelými boxermi z Litvy, medzi ktorými bol aj medailista z majstrovstiev sveta, všetci štyria sú majstrami svojej krajiny. Posledným do partie bol majster Česka Patrik Velký.

Vo váhe 56 kg sa predstavili Kalucza Norbert a Lakatos Krisztián. Kalucza začal pomalšie, no v treťom kole mal jasne navrch. O to prekvapujúcejšie bolo rozhodnutie rozhodcov, ktorí stanovili remízu. (1:1) Hostia z Debrecenu tak v tomto zápase stratili dôležité body, keďže Kalucza bol označený ako „JOKER”.

Vo váhe 60 kg sa Török János predstavil opäť výbornou obranou, ale príliš málo útočil, neodpovedal na útoky Patrika Velkého a aj keď v treťom kole domáceho borca raz počítali, Velký zaslúžene zvíťazil na body. (3:1)

V 64 kg Herczeg József vydržal v ringu iba jednu minútu. Petrauskas Evaldas ukončil duel perfektným pravým hákom. Herczeg bol počítaný a debrecenský tréner radšej svojho zverenca stiahol. (5:1)

V 75 kg sa za hostí predstavil iba 17-ročný Kontra Csaba a za domácich Kavaliauskas Egidius. Domáci borec bez väčších problémov zvíťazil a upravil stav stretnutia na 7:1.

Vo váhe 81 kg predviedol Nagy Péter skvelý box a dosiahol fantastické víťazstvo, veď jeho súperom bol bronzový medailista z MS (2007) účastník OH (2008) Semiontas Daugirdas. Stav bol v tejto chvíli 7:3 a hostia mali šancu ešte zvrátiť výsledok.

V 91 kg nebol Deél Szabolcs vo forme, preto bol počas celého zápasu pozadu a domáci boxer Subacius Vitalius bez problémov zvíťazil. (9:3)

Na žiadosť predstaviteľov DigiSport sa ako posledný v ringu predstavil vo váhe 69 kg Klasz Árpád a Görbics Gábor. Výborný zápas zo strany oboch aktérov, ale Klasz bol predsa len o niečo lepší a presvedčivo dotiahol toto stretnutie do víťazného konca. (12:3)

Výsledky zápasov komárno – Debrecen:
56 kg Krisztian Lakatos vs. Norbert Kalucza – 1:1
60 kg Patrik Velký vs. Janos Török – 2:0
64 kg Evaldas Petrauskas vs. József Herczeg – 2:0
69 kg Árpád Klasz vs. Gabor Görbics – 2:0
75 kg Egidijus Kavaliuskas vs. Kontra Csaba – 2:0
?81 kg Semiotas Daugirdas vs. Péter Nagy – 0:2
91 kg Subacius Vitalius vs. Szabolcs Deél – 2:0

Komárno Sharks teda porazil Debrecen v pomere 12:3 a 27. januára sa predstaví vo finále ligy. Súperom mu bude jeden z dvojice Patent Gladiators – Timisoara Lions. Kto to napokon bude sa dozvieme o týždeň, kedy sa v Győri stretnú tieto dva tímy v druhom semifinále.

Na záver ešte jedna informácia: Vedúci tímu SHARKS Győrfi Roderik hneď po zápase podal oficiálnu žiadosť na usporiadanie finále ligy BoxingONE. Oficiálne vieme toľko, že rovnakú požiadavku má aj Timisoara, takže sa rozhodne o týždeň počas druhého semifinále, kde sa napokon finále uskutoční.

Vyjadrite svoj názor