Mesto 2018. 07. 09.

Komárno získalo miliónovú verejnú súťaž

Vďaka úspešnému projektu Komárna a Komáromu začne premávať moderná a k životnému prostrediu šetrná autobusová linka. V rámci projektu bude obnovená aj centrálna autobusová stanica. Pribudnú aj „smart“ zastávky.

„Hodnota projektu je 999 780 eur, z čoho 85 % tvorí finančná podpora z fondov Euróspkej únie, 10% je štátna spoluúčasť a 5 % prispeje mesto“ – uviedol viceprimátor Béla Keszegh.

Projekt vznikal v časoch, keď bolo mesto ešte na čiernej listine nelegálnych zamestnávateľov. Spolupracovali na ňom Comorra Servis a autobusová spoločnosť z Komáromu. Vďaka nemu bude medzi autobusovými stanicami medzi Komárnom a Komáromom premávať elektrobus a na jednotlivých autobusových zastávkach pribudnú takzvané „smart“ panely s GPS signálom, ktoré spoločne s mobilnými aplikáciami uľahčia orientáciu. Fasáda budovy autobusovej stanice v Komárne bola taktiež z projektových peňazí opravená, za takmer 93 tisíc eur, minulý rok.

Vďaka úspešnému projektu bude pokračovať rekonštrukcia jej interiéru, obnoví sa osvetlenie, sociálne miestnosti. Na autobusovej stanici pribudnú aj nové lavičky, smetné nádoby, čo prispeje k pohodliu cestujúcich. Rozpočet príspevkovej mestskej organizácie Comorra Servis v projekte je 214 570 eur.

(komarno.sk)