Región Dél-komárom 2021. 03. 22.

Komárom poskytuje ďalšiu pomoc miestnym rodinám a podnikateľom

(Komárom, Maďarsko) Primátor Dr. Attila Molnár 18. marca oznámil na facebookovej stránke mesta ďalší štvorbodový ekonomický balíček, ktorý sa dotýka aj zdravotníctva, cestovného ruchu a verejného sektora.

„Mesto Komárom podporuje aj tento rok 24-hodinovú starostlivosť o deti v nemocnici Jánosa Selyeho s viac ako 50 miliónmi HUF. Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať všetkým zdravotníckym pracovníkom, ktorí každý deň bojujú s vírusom!

Na rozdiel od úsporných opatrení prijatých inými miestnymi samosprávami v Komárome naďalej poskytujeme príspevok na stravovanie, ktorý predstavuje takmer 80 miliónov forintov, ktorým sa snažíme pomáhať miestnym rodinám.

Osobitne podporujeme činnosť kúpeľov Brigetio. Spoločnosť získala na podporu takmer 100 miliónov HUF, vďaka čomu sa zachránia nie len kúpele ako symbol mesta, ale svoje pozície si udrží až 70 zamestnancov.

Podporujeme tiež tých, ktorí pracujú v miestnom pohostinstve a cestovnom ruchu! Tento rok preto nebudú musieť platiť za terasy a predzáhradky, zriadené na verejných priestranstvách.“

Na záver príhovoru primátor poďakoval za disciplinovanosť občanov a spomenul dôležitosť zaočkovania sa.

Zdroj: komarom.hu