Video 2014. 07. 11.

Krv a krik – dorezaného muža odviedla polícia do nemocnice (+video)

Krvavú scénu zažila včera popoludní pracovníčka komárňanského stánku s rýchlym občerstvením. Do stánku podľa našich informácií vnikol 23-ročný muž, z pultu vzal ostrý nôž a niekoľkokrát sa ním sám poranil. Žena, ktorá tam v tom čase pripravovala jedlo, bola vydesená, s podarilo sa jej však ujsť.

Išlo o muža, ktorého v ten deň prijala polícia do cely predbežného zadržania a obvinila z prečinov krádeže, porušovania domovej slobody a neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku, elektronických peňazí a inej platobnej karty.

Policajná hliadka bola utečencovi v pätách a krátko s mužom vyjednávala, aby z ruky svoju zbraň pustil. Ten po niekoľkých okamihoch zaťal nožom do seba a spôsobil si rezné zranenia na hrudi. Túto chvíľu šialenstva strážca zákona využil na zákrok a muža odzbrojil. Vtedy sa ale začal boj o mužov život, keďže z rán sa valilo veľké množstvo krvi. Ľahšie rezné poranenie spôsobil muž počas incidentu aj policajtovi, obaja boli napokon prevezení do nemocnice.

Nešlo ale o prvé takéto vyčíňanie muža. 23-ročný Erdmund R. sa začal poškodzovať už v cele predbežného zadržania. Udieral hlavou o celu, vylomenými výklopnými dvierkami sa snažil porezať sa. Privolaný lekár mu ponúkol prevoz do nemocnice, to však muž odmietol. Celu napokon poškodil natoľko, že z nej mohol utiecť smerom k stánku s občerstvením. „To už boli v pohotovosti policajné hliadky. Po dvoch minútach prenasledovania muža zadržali a previezli na ošetrenie do komárňanskej nemocnice,“ povedala hovorkyňa krajského riaditeľstva PZ Renáta Čuháková.

Po hororovej scéne sa okolo stánku zišlo niekoľko Rómov, ktorí hlasne dávali najavo, že incident sa odohral inak, ako je vyššie popísaný.

doner4 doner3 doner2 doner1
doner5