Mesto 2013. 06. 22.

Likvidácia komárov bude trvať dva týždne

V Komárne sa vykonávajú pozemné práce proti výskytu komárov formou plošnej dezinsekcie. Postrekovať sa bude približne dva týždne. Informoval o tom TASR hovorca Mestského úradu Komárno Róbert Králik.

 komare00001

Plošná pozemná dezinsekcia bude trvať približne dva týždne. Mesto začalo bojovať s komármi v utorok 18. júna. „Ničenie komárov sme začali v utorok. Práce sa vykonávajú denne v čase od 6.30 do 8.00 h a od 20.00 do 22.00 h. Postrekujú sa brehy Váhu a Dunaja ako aj záhradkárske oblasti smerom na mestskú časť Nová Stráž rovnako aj smerom na obec Iža,“ povedal hovorca primátora Róbert Králik. Následne by sa podľa jeho slov mali postarať o Alžbetin ostrov a parky v meste. Pripomenul, že podzemná voda stojí ešte na viacerých miestach.

„Používame ekologický materiál, ktorý pôsobí len na chladnokrvné zvieratá. Z toho dôvodu sa nedá použiť lietadlo, postrek by ohrozil aj ryby,“ vysvetlil. Dodal, že počas dvoch týždňov minie mesto na likvidáciu komárov 28.000 eur. „Predpokladáme, že tieto výdavky bude vláda refundovať,“ povedal.

Mesto bojuje proti hmyzu aj kosením vysokej trávy. „Firma, ktorá pre mesto vykonáva tieto práce má 20 dní na to, aby kosenie zelených plôch ukončila. Práce sa budú vykonávať priebežne vo všetkých lokalitách,“ povedal R. Králik. Mesto na svojom webe vyhlásilo, že ak obyvatelia nájdu nepokosené plochy aj po 10. júli, majú kontaktovať mesto na telefónnom čísle 035/2851324.

TEXT: ahojkomarno.sk, TASR

Vyjadrite svoj názor