Región 2020. 11. 11.

Maďarský Komárom má nový eko web

Maďarský Komárom nedávno vyhral výberové konanie na realizáciu projektu „Komárom – priateľ klímy“, vďaka ktorému bolo možné dokončiť internetové rozhranie „Zelené mesto Komárom“. Vysoko kvalitný web slúži na prenos poznatkov o klimatických zmenách.

„Z tendra sa budú realizovať rôzne udalosti formujúce postoje, kvízy a workshopy, ako sa vypracuje aj stratégia v oblasti klímy v mestách,“ uviedla Bernadett Havran-Tóth, referentka pre oblasť životného prostredia. Popri webovej stránke hovoríme v najbližších dňoch aj o rozmiestnení informačných tabúľ. Tieto informačné povrchy poskytujú informácie o investíciách v súvislosti so zmenou podnebia.

Okrem predstavenia hlavného cieľa projektu na webovej stránke si môžu záujemcovia prečítať informácie o aktuálnych environmentálnych aktivitách a udalostiach ovplyvňujúcich mesto. Pod informáciami verejného záujmu nájdete časy dodania odpadu, informácie o pravidlách spaľovania a tiež množstvo zaujímavých publikácií.

Taktiež bolo dokončených niekoľko trojkolových kvízov. Prvý je určený pre vekovú skupinu 16 – 24 rokov a druhý pre 25-ročnú vekovú skupinu. Hráči budú môcť vyplniť dotazník online, pričom každý desiaty účastník dostane menší darček a taktiež bude vyhlásený absolútny víťaz v každej vekovej skupine, ktorý bude odmenený väčším darčekovým balíkom.

Webová stránka obsahuje aj galériu, kde môžete obdivovať prírodné divy Komáromu, vzácnu flóru a faunu.

Zdroj: komarom.hu