Región Dél-komárom 2023. 02. 24.

Maďarský Komárom sa teší obrovskej obľube

Včera začal maďarský veľtrh cestovného ruchu s názvom Cestovanie vo výstavnom centre HUNGEXPO Budapešť. Tento rok je mottom trvalá udržateľnosť.

„Naše mesto Komárom sa aj tento rok predstaví v samostatnom stánku. Pripravili sme niekoľko publikácií: napríklad Sprievodcu Komáromom, Turistický časopis Komárom, rozprávkovú knižku Szuronyffy Szaniszló a dievčatko z Komáromu, priniesli sme suveníry z Komáromu,  predstavíme filmy o meste, tlačové materiály prezentujúce miestne turistické atrakcie a okrem iného aj kúpele Brigetio . Z Hviezdicovej pevnosti sa nám podarilo zapožičať odliatok antickej sochy. Je pre nás veľkým potešením, že záujem o naše mesto v posledných rokoch citeľne vzrástol a nič nesvedčí o tom lepšie ako to, že náš stánok poctila návštevou aj Anita Molnár, programová riaditeľka Maďarskej turistickej agentúry-Tourinform,“ povedal Tamás Proczeller, vedúci kancelárie Tourinform v Južnom Komárome.

Podujatie je najväčšou turistickou výstavou v Maďarsku, ktorá oslovuje odbornú aj laickú verejnosť zároveň. V deň otvorenia prichádzajú len profesionáli, aby si upevnili svoje obchodné vzťahy alebo nadviazali nové kontakty a zúčastnili sa odborných konferencií. Posledné dva dni výstavy sú určené pre širokú verejnosť, ktorá si môže rezervovať výlety, spoznať kultúru a zvyky rôznych krajín, či spoznať špeciality a zaujímavosti regiónov či niektorých miest.

Výstava Cestovanie každoročne vyzdvihuje domáci región a jeden štát zo zahraničia, ktoré môžu záujemcovia bližšie spoznať. Tento rok je domácim čestným hosťom BalatonBike365 – Bicyklujte okolo Balatonu po celý rok! A zahraničným čestným hosťom nie je nikto iný ako exotická destinácia Madagaskar. Tento rok sa na podujatí predstaví Liget Budapest Project, čo je najväčší európsky projekt urbanistického rozvoja s kultúrnym obsahom, ocenený prestížnymi medzinárodnými oceneniami, vďaka čomu bude Városliget viac obývateľný, zelenší a modernejší park ako teraz.

Zdroj: komarom.hu