Video 2013. 09. 19.

Malý veľký Trax valcuje konkurenciu

Chevrolet predstavil svoj prvý model pre segment malých SUV s názvom Trax, ktorý získal päť hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti organizáciou Euro NCAP.

Modelové rady SUV sú známe svojím moderným prevedením, variabilitou, bezpečnosťou, úspornosťou, no zároveň výkonom a dostupnosťou. Nový model SUV – Trax predstavuje veľkoleposť v podobe veľkých SUV a schopnosti jazdnej dynamiky či priaznivej spotreby paliva v malom formáte.

Priekopníci v inováciách
Vozidlá SUV boli od začiatku priekopníkmi v oblasti technických objavov a bezpečnosti. Do svojich najstarších modelov zaviedli hydraulické brzdy, bezpečnostné sklo, samostatné zavesenie predných kolies atď. K osobitným prednostiam nového modelu Trax odborníci zaraďujú maximálnu variabilitu od modernej kabínky a interiéru cez pohon všetkých štyroch kolies až po inovatívny systém infotainmentu Chevrolet MyLink.
Ako funguje? Technológia Chevrolet MyLink využíva smartfóny. Vo vyšších verziách má Chevrolet Trax štandardne zabudovaný systém infotainmentu MyLink, ktorý zobrazuje a ovláda obsah pripojeného smartfónu vodiča na farebnom dotykovom monitore automobilu. MyLink pohodlne sprístupňuje všetky dáta uložené v mobilnom telefóne. Majitelia tohto systému si môžu stiahnuť ďalšie aplikácie pre vylepšenie funkcií vo vozidle. K bežným aplikáciám patrí BringGo, ktorú smartfón vo vozidle využíva na navigáciu vodiča rovnako kvalitne ako GPS. MyLink dokáže synchronizovať päť smartfónov súčasne, a pre tých najnáročnejších je tu systém hlasového ovládania Siri, ktorým dokážu zadávať úlohy bez spustenia rúk z volantu.

Jednotka v bezpečnosti
Nezávislá spotrebiteľská organizácia European New Car Assessment Program (Euro NCAP) pridelila modelu Trax päť hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti. A hoci nové vozidlo Chevrolet Trax hodnotili podľa prísnejších kritérií platných od roku 2013, zaradilo sa medzi sedem najbezpečnejších modelov značky Chevrolet. V kategórii Ochrana dospelých členov posádky získal 94 percent a v kategórii Ochrana detí získal priaznivé hodnotenie za ochranu pri bočnom náraze a za ukotvenie detskej autosedačky.

Zákazníci si môžu vybrať z troch účinných motorov – benzínové 1.4 Turbo a 1.6 či turbodiesel 1.7. Adaptívny pohon štyroch kolies AWD zlepšuje trakciu a k regulačným systémom podvozka patrí systém Hill Start Assist a Hill Descent Control. Klienti tohto segmentu sú väčšinou mestskí ľudia s aktívnymi životným štýlom, ktorým záleží na vzhľade.

Vyjadrite svoj názor