Mesto 2015. 02. 12.

Na ukradnutom aute prekročil rýchlosť, polícii chcel ujsť

Maďarský občan chcel previezť na Slovensku ukradnuté auto do Maďarska. Na ceste medzi Hurbanovom a Komárnom však prekročil povolenú rýchlosť, čím na seba upútal pozornosť dopravných policajtov. Muž sa pokúsil utiecť, policajti ho však zadržali. „Podozrivý, 31-ročný občan Maďarska, je momentálne v policajnej cele. Nitriansky vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Dopravní policajti merali dodržiavanie najvyššej povolenej rýchlosti na ceste medzi Hurbanovom a Komárnom v stredu 11. februára. Približne 15 minút po 17. hodine namerali vysokou rýchlosťou sa pohybujúce vozidlo Seat Alhambra s nitrianskym evidenčným číslom. Jeho vodič prekročil povolenú rýchlosť o 30 km/h, mimo obce sa pohyboval rýchlosťou 120 km/h. „Hliadka preto začala vozidlo idúce smerom na Komárno prenasledovať. Na znamenia polície však vodič nereagoval, preto o pomoc požiadali ďalšie policajné hliadky. Vodič sa pokúšal dostať do Maďarska,“ povedala Čuháková.

Policajti zatarasili cestu služobnými vozidlami. Policajným hliadkam sa podarilo vozidlo zastaviť, vodič sa však po vystúpení z auta usiloval uniknúť. Na jeho zastavenie a zadržanie museli policajti použiť varovné výstrely do vzduchu. Pri preverovaní okolností policajti zistili, že vozidlo bolo v Nitre ukradnuté zhruba hodinu pred zistením priestupku v okrese Komárno.