Mix 2019. 06. 25.

Muž z okresu Komárno chcel legalizovať neexistujúce auto

Muž je podozrivý zo zabezpečenia falošnej faktúry o nadobudnutí osobného auta od predajcu so sídlom v Maďarsku. 

Z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny je obvinený 48-ročný Vojtech z okresu Komárno. Muž je podozrivý zo zabezpečenia falošnej faktúry o nadobudnutí osobného auta Toyota Rav 4 od predajcu so sídlom v Maďarsku.

„Faktúru vydával za pravú a spolu s ďalšími listinami ju prostredníctvom inej osoby predložil na obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Tu požiadal o uznanie typového schválenia jednotlivo dovezeného vozidla. Od predajnej spoločnosti bolo následne zistené, že faktúra je falošná a ich spoločnosť takú faktúru nikdy nevydala.

Od predajcu značky Toyota bolo preverené, že vozidlo s identifikačným VIN číslom, aké bolo na dokladoch deklarované, nikdy vyrobené nebolo,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ muža obvinil. Motívom jeho konania bolo pravdepodobne získanie finančného prospechu. Za sfalšovanie dokumentu, ktoré viedlo k vydaniu pravej verejnej listiny, mu môže hroziť odňatie slobody až na tri roky.

(aktuality.sk)