Mesto 2011. 03. 08.

Mestské zastupiteľstvo rozhodlo o zavedení elektronickej aukcie

Iniciatívu o zavedení elektronickej aukcie jednomyseľne podporili všetci poslanci. Výsledkom  bude transparentnejšie a úspornejšie verejné obstarávanie MsZ.

Rozhodnutie o zavedení elektronickej aukcie, výsledkom ktorej bude transparentnejšie a úspornejšie verejné obstarávanie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Komárne, prijal “poslanecký klub strany Most-Híd s potešením”. Informovala poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Komárne Éva Hortai s tým, že posledné marcové rokovanie MsZ ukázalo, že pokiaľ cieľom nie je poraziť jeden druhého, ale zastupovať záujmy občanov, môžu byť prijaté rozhodnutia nezávisle od straníckej príslušnosti a na základe konsenzu.

Takýto cieľ si pritom dal aj primátor Anton Marek (nezáv.) pred primátorskými voľbami.

Vedenie mesta tiež  rozhodlo o úpravách na webovej stránke mesta. Tá bola ešte na začiatku tohto roka po rokoch prevádzky v značne zanedbanom stave a mnohokrát sa užívateľ dostal do slepej uličky a nie k informáciám, ktoré hľadal, prípadne bolo náročné danú informáciu vyhľadať. “Chceli by sme čoraz viac motivovať aj tých starších občanov k používaniu internetu a zjednodušiť im prístup ku všetkému, čo by im pomohlo efektívne kontrolovať činnosť mesta, ale napríklad aj poslancov, ktorých volil,” povedal Tamáš Novák (nezáv.), zástupca primátora.

TEXT: TASR a Tomáš Kottra

Vyjadrite svoj názor