Mix 2020. 03. 15.

Mladá Komárňanka je nútená ostať na Kanárskych ostrovoch. Dôvodom sú zrušené lety

Koronavírus si nielen žiada obete vo forme nakazených ale aj ľudí, ktorí sa nemôžu vrátiť domov. Mladá športovkyňa Bibiána Grolmusová tak ostala uväznená na Kanárskych ostrovoch aj napriek snahe dostať sa domov.

„Ahojte, bohužiaľ alebo našťastie sa mi nepodarilo dostať domov, už teraz ťažko povedať…,“ začína svoje rozprávanie športovkyňa Bibiána Grolmusová na svojom Facebookovom profile. Aj napriek opatreniam, ktoré vláda zaviedla, sa mladé dievča chcelo dostať domov do Komárna ku svojej rodine. „Včera som mala odletieť z Fuerteventury do Birminghamu o 20:40. Nastúpili sme do lietadla o 22:00 a nechali nás do 2:00 čakať v zatvorenom lietadle. 4 hodiny nás naťahovali, že odletíme ale nakoniec to nebolo možné kvôli situácii, ktorá bola nad Madridom a my sme museli letieť tou trasou,“ píše Grolmusová.

Nakoľko sa odlet nekonal, tak jej bolo poskytnuté ubytovanie s informáciou, že na druhý deň poletí lietadlo o 15:10 do Birminghamu a príchod by malo o 19:10. Avšak Bibiáne by už medzitým odišlo lietadlo do Viedne. Nakoľko nechcela riskovať uviaznutie v Birminghame, kde nikoho nepozná, rozhodla sa ostať na Kanárskych ostrovoch, kde sa nachádzala už pol roka.

Samotnú situáciu na letiskách opísala nasledovne: „Poviem Vám, že situácia na letisku je hrozná. Lety meškajú 4,5,6 hodín. Kopa ľudí je na jednom mieste a to z 300 ľudí má rúško možno 30, každý okolo vás kýcha, kašle, smrká. Darmo sa vy chránite ako sa len dá, ľudia okolo vás to neberú vážne.“

Grolmusová o svojom odchode z ostrovov informovala už včera, samozrejme ani jej nemohli chýbať rukavice, rúško a dezinfekčný gél. Prípadnú karanténu po príchode na Slovensko mala tiež zajednanú.

Zdroj: Facebook