Mesto 2022. 11. 21.

Motív vianočnej poštovej známky navrhlo dievčatko z Komárna

Slovenská pošta organizuje Vianočnú poštu už 24. rokov a tentokrát sa jej súčasťou stala aj študentka ZŠ Rozmarínová. Mladá umelkyňa Viktória Bubeníková z Komárna výtvarne zachytila troch koledníkov, ktorí sa vytlačia ako poštové známky v celkovom počte 1 000 000 kusov, v nominálnej hodnote 75 centov.

Okrem mladej Viktórie Bubeníkovej zahviezdili aj ďalšie dva umelkyne z výtvarného krúžku na ZŠ Rozmarínovej. Autorkou predlohy pečiatky je Nikolett Andrea Samai, pričom ide o anjelika, ktorého nakreslila svojej mame. Kristína Gubienová sa zas postarala o motív vianočnej obálky, ktorá znázorňuje vianočné Komárno.

„Náš výtvarný krúžok sa s deťmi zapája do vianočnej pošty už od jej vzniku,“ hovorí učiteľka Renáta Kubalová. Deti sa každý rok tešia na vianočné kreslenie, maľovanie a tento rok sa základnej škole vďaka dievčatám takto podaril trojnásobný úspech. Diela vyberá porota zložená z členov Realizačnej komisie slovenskej známkovej tvorby na základe výtvarnej kvality.

Tento rok prišlo do Rajeckej lesnej už viac ako 1000 listov, pričom na adresu Ježiško 999 99 najneskôr do 16. decembra 2022 môžu posielať listy Ježiškovi deti z celého sveta. Dôležité je však uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu. Spolu s odpoveďou pošle deťom Ježiško aj milý rozprávkový darček.

Zdroj: ta3, ZS Rozmarinova