Mesto 2021. 01. 11.

Na mestskom úrade sa rokovalo o epidemiologickej situácii

Vedúci predstavitelia inštitúcií rokovali na mestskom úrade a následne informovali o súčasnej epidemiologickej situácii.

O aktuálnej epidemiologickej situácii v okrese Komárno informovala riaditeľka regionálneho úradu verejného zdravotníctva Denisa Masárová. „Epidemiologická situácia v okrese Komárno je vážna. Zaznamenali sme od 19. decembra rapídny nárast počtu ochorení na koronavírus. Denne hovoríme o 100 až 200 pozitívnych prípadoch, kde sú zahrnuté aj PCR a antigénové testy,“ povedala na zhromaždení Denisa Masárová. Podľa nej by situácia mohla trvať aj ďalšie dva týždne, keďže sa stále prejavuje dopad mobility počas sviatkov.

Miroslav Jaška, riaditeľ komárňanskej nemocnice, hovoril o situácii v nemocnici a plánovanom harmonograme očkovania. Ďalej prezradil aj to, že v nemocnici už prebehli štyri pôrody rodičiek s koronavírusom.

O tom, ako okresný úrad pomáha pri nepretržitom testovaní, informoval prednosta okresného úradu Pál Banai Tóth. MUDr. Miklós Viola, predseda komisie zdravotníctva kraja, objasnil situáciu v rámci kraja, taktiež informoval o tom, že už aj všeobecní lekári majú k dispozícii testy a môžu byť nápomocní pri odhaľovaní ochorenia.

Zdroj: Mesto Komárno