Mix Dél-komárom 2023. 06. 21.

Najlepšie zmrzliny Maďarska budú dostupné 7. júla v Komárome

Maďarský cukrársky zväz organizuje súťaž Zmrzlina roka už 25 rokov. Jubilejná ochutnávka sa bude konať v Komárome 7. júla. V Jókai liget bude dostupných takmer sto druhov zmrzlín, udalosť osvieži aj sprievodný program.

Dňa 20. júna sa v Molnár Cukrárni konala tlačová konferencia o súťaži Zmrzlina roka, na ktorej primátor mesta dr. Attila Molnár vyzdvihol: po vírusovej situácii sa kultúrny život v Komárome opäť rozbehol, turistika výrazne vzrástla, okrem toho sa konali aj nasledovné akcie – zrodila sa palacinka Jókai v Komárome, pred pár týždňami sa konala Food Truck Show, v r. 2018 sa cukrár Ádám Sztaracsek z Komáromu stal víťazom Torty roka , čím sa mesto dostalo na gastronomickú mapu. Súťaž Zmrzlina roka je ďalším podujatím, ktoré poskytuje celodennú zábavu pre všetkých členov rodiny.

Od Balázsa Erdélyiho, prezidenta Maďarského cukrárskeho zväzu, sme sa dozvedeli, že súťaž Zmrzlina roka má 25-ročnú históriu a jej cieľom je popularizovať klasickú a tradičnú kvalitnú remeselnú zmrzlinu.

Špecialitou súťaže je, že diváci môžu priamo na mieste sledovať naživo, ako sa vyrábajú studené pochúťky, z ktorých potom porota vyberie to najlepšie, keďže v Jókai Liget bude inštalované plne vybavené zmrzlinové laboratórium, kde bude súťaž prebiehať na troch profesionálnych mraziarňach od skorého rána až do popoludnia.

„Prihlášky je možné podať do 27. júna, celkovo môžeme prijať 72 zmrzlín, ochutnať bude možné aj víťazné zmrzliny uplynulých ročníkov, takže k dispozícii bude asi sto druhov zmrzlín. Počas dopoludnia počas prípravy súťaží si môžete vybrať z víťazov minulých ročníkov a po 15-tej hodine môžete ochutnať zmrzliny v súťaži za jednotnú cenu 400 HUF/porcia . Víťaz bude známy o 17.00 h,“ uviedol Balázs Erdélyi.

O sprievodných programoch hovoril Gábor Radics, konateľ Komáromi Városmarketing Kft., pričom zdôraznil, že sú zamerané predovšetkým na deti, keďže vystúpi kapela Napvilág, súbor Zsebsün, Bábkové divadlo Bábuci a kúzelník László Kiss.

„O 18:00 sa začína bubnovanie, deti si s pomocou animátorov zahrajú na dvesto rôznych bicích nástrojoch. Umiestnené bude fotodivadlo Kádára Ferkóa, Street Generations s air track kobercom, , žonglérsky domček a obrovská bublinová show. Súťaž Zmrzlina roka uzatvotí koncert Csabu Vastaga,“ informoval Gábor Radics.

Zdroj: komarom.hu