Mix 2019. 07. 17.

Naše mesto v 5 emotikonoch

Streda 17. júl je svetovým dňom emotikonov. Tieto „ikony emócií“ dôverne poznáme od čias esemeskovania a sprevádzajú našu bežnú textovú konverzáciu dodnes, aj keď v trochu inej forme. Emotikonmi sa dá znázorniť čokoľvek, preto sa pozrime na to, ako by vyzeralo Komárno, ak by sme ho opísali len použitím týchto priateľských ikoniek.

Image result for basketball emojiBasketbal je šport, ktorým mesto žije väčšinu roka. Náš najväčší klub MBK Rieker Com-Therm Komárno sa už niekoľko rokov drží na popredných priečkach slovenskej extraligy, vďaka čomu sa naše mesto preslávilo o niečo viac.

Image result for canoe emojiMiestni kanoisti už niekoľkokrát dokázali, že Komárno je domovom talentovaných športovcov. Legendárnu K4-ku dopĺňajú aj mladé talenty, ktorých úspechy sú stále viac ospevované.

Image result for castle emojiNaše mesto je preslávené svojimi historickými budovami, najmä našimi unikátnymi baštami. Táto kultúrna pamiatka je najväčšou turistickou atrakciou nášho mesta. Rekonštrukcia pevnostného systému je projektom, na ktorý miestni čakali dlhé roky, a zdá sa, že baštám svitá na krajšiu budúcnosť.

 

Image result for Sun emojiKeďže naše mesto leží na juhozápade krajiny, o horúce a slnečné dni, najmä v lete, nie je núdza. Komárno tiež patrí k miestam s najväčším množstvom dopadajúceho slnečného žiarenia na Slovensku za rok!

Image result for Wave emojiKomárno leží na sútoku dvoch najväčších slovenských riek, Dunaja a Váhu, preslávilo sa ako mesto so silným kanoistickým klubom a talentovanými plavcami. Nemožno tiež zabudnúť na naše vzácne termálne pramene, ktoré každoročne prilákajú mnoho zahraničných návštevníkov.

Napadajú ti ešte nejaké iné emotikony, ktoré by výstižne opísali naše mesto? Podeľ sa o ne s nami v komentároch na Facebooku!

Zdroje: Emojipedia