Mix 2021. 08. 11.

Nemocnica AGEL Komárno vydáva pre očkovaných aj vytlačené covid passy

Nemocnica AGEL Komárno sa rozhodla skvalitniť služby pre všetkých, ktorí sa prídu dať do nemocnice očkovať. Tí záujemcovia, ktorí v nemocnici absolvujú očkovanie, získajú rovno aj covid pass. Zdravotníci priamo na mieste zaočkovaným po druhej dávke vytlačia covid pass v papierovej podobe. Nemocnica stále ponúka aj možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL, pričom záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu.

Nemocnica AGEL Komárno  začala pre tých, ktorí prídu na očkovanie do vakcinačného centra priamo v areáli nemocnice, vydávať aj covid pass. Znamená to, že každý zaočkovaný dostane jednak potvrdenie o zaočkovaní prvou aj druhou dávkou vždy po očkovaní a  pracovníci vakcinačného centra vytlačia aj plnohodnotný covid pass. ,,Zvolili sme tento ústretový krok, už po odchode z očkovacieho centra má každý náš zaočkovaný v ruke papierový covid pass potvrdenie, s ktorým môže cestovať za hranice. Je to primárne určené klientom, ktorí sú menej zdatní v IT technológiách, alebo preferujú papierovú podobu. Samozrejme, že všetci môžu covid pass získať aj elektronicky na stránke NCZI,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Nová služba sa stretla s veľkým ohlasom u očkovaných a zaberá minimum času. ,,Uvedený covid pass vieme vydať len pre poistencov, poistených v zdravotnej poisťovni v Slovenskej republike a všetci musia byť po druhej dávke očkovania,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice.

Každý, kto má záujem sa očkovať vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Komárno sa môže prihlásiť na očkovanie aj priamo na webovom portáli spoločnosti AGEL https://portal.agel.sk/ex-page-two?tagTrg=ten-in-kn&step=1&exam_type=notCovid

Postup je jednoduchý, vyhľadá si vakcinačné centrum Komárno, zvolí si deň a hodinu očkovania, ktorá mu vyhovuje. Nemocnica očkuje vakcínou Pfizer/Biontech a aj deti  od 12. rokov.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)