Mesto 2021. 05. 13.

V Komárne pokračujú s hromadným očkovaním

Minulý týždeň bolo podaných 3500 vakcín, tento týždeň sa denný počet z 300 zvýšil na 700, a cez víkend bude opäť zaočkovaných po 1000 občanov. To znamená, že v priebehu tohto týždňa bude podaných 5500 vakcín. Na nasledujúci týždeň je už zabezpečených ďalších 700 vakcín na každý pracovný deň, ktorými budú počas pracovného týždňa zaočkovaných ďalších 3500 registrovaných.

Počas troch týždňov bude v Komárne zaočkovaných 12500 obyvateľov, v celoslovenskom meradle je to jedno z najvyšších čísel. Týmto väčšina registrovaných bude zaočkovaných. Očkuje sa s očkovacou látkou od Pfizeru, ktorej úradný názov je Comirnaty, a takto je uvedený aj v pozývacej sms správe na očkovanie.

Mesto sa naďalej aktívne zapája a nemocnici pomáha s organizačnými záležitosťami súvisiacimi s vakcináciou prostredníctvom mestskej polície a administrátorov.

V pracovných dňoch s administráciou pomáhajú aj členovia folklórneho súboru Rebeli. Nemocničný tím neprestajne očkuje už niekoľko týždňov aj počas víkendov. Všetkým zdravotníkom patrí naše obrovské uznanie a vďaka.

Zdroj: Mesto Komárno