Mesto 2018. 06. 08.

Nemocnica Komárno podporí Divadelnú kvapku krvi

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi pozýva 12. júna všetkých dobrovoľníkov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny. 

Nemocnica Komárno sa i tento rok zapojí do projektu Divadelnej kvapky krvi a privíta všetkých záujemcov, ktorých tento projekt taktiež podporia.

„Pozývame všetkých darcov i prvodarcov v utorok 12. júna od 8:00 do 11:00 hodiny do Jókaiho divadla v Komárne na Petőfiho ulici. Darovanie krvi je záslužné, nikto sa ozaj nemusí ničoho báť. Dobrovoľníkom odporúčame riadiť sa heslom – človek nikdy nevie, kedy bude sám potrebovať krvnú transfúziu,“ uviedla primárka oddelenia hematológie a transfuziológie MUDr. Enikő Radi.

Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kg. Vhodnosť darcu posúdi lekár individuálne a priamo na mieste. Deň pred darovaním krvi by mal človek prijať veľa tekutín, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal zjesť len ľahké raňajky. Muži môžu darovať krv maximálne štyrikrát do roka, ženy maximálne trikrát do roka.

(Mgr. Alžbeta Sivá)