Mesto 2013. 12. 11.

Netradičný Mikuláš navštívil detské oddelenie Všeobecnej nemocnice

Netradičný Mikuláš zavítal počas uplynulého víkendu na detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, aby vyčaril úsmev na detských tvárach. Takéto rozptýlenie pripravili pre najmenších pacientov zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors. Mikuláš odmenil všetky deti balíčkom, v ktorom nechýbali sladkosti a hračka. TASR informovala tlačová hovorkyňa AGEL SK, a.s., Marta Csergeová.

Mikuláš však svoje klasické červené oblečenie nechal doma. „Na detské oddelenie tento rok zavítal v kockovanom pyžame a s červeným nosom, ktorý našim malým pacientom odovzdal mikulášske balíčky, rozosmial ich a oni mu za to zaspievali a zarecitovali básničky,“ uviedla vedúca sestra Eleonóra Mészáros. Dodala, že po príchode Mikuláša na oddelenie, akoby žiadnej choroby ani smútku nebolo. Slzy v okamihu nahradila radosť a smiech.

Detské oddelenie má 30 lôžok, prijímajú sa naň pacienti od 0 do 19 rokov. Liečebnú starostlivosť poskytuje najmä deťom s ochoreniami dýchacích ciest, zažívacieho traktu, močových ciest a infekčných chorôb. Na oddelení možno hospitalizovať v spoločnej izbe s deťmi aj sprevádzajúce osoby.