Mesto Dél-komárom 2023. 06. 23.

Noc múzeí v Komárome

Do celoštátnej série podujatí s názvom Noc múzeí sa zapojilo aj nedávno odovzdané návštevnícke centrum dedičstva Brigetio v Južnom Komárome. 24. júna na návštevníkov čaká množstvo programov, ale oplatí sa vyraziť aj do pevnosti Monostori či dokonca do Hviezdicovej pevnosti!

 „Program začína o 16:00 hod. Vítame hlavne rodiny. Pre deti pripravujeme hry a remeslá z rímskej éry, tí starší sa môžu zúčastniť návštevy múzea s VR okuliarmi. Prehliadky so sprievodcom začínajú o 18:00, 20:00 a 22:00 hodine, druhá bude prehliadka v sprievode sviečok, počas ktorej sa prejdeme pri sviečkach a predstavíme stálu expozíciu Dedičstva Brigetio. K tomu všetkému sa o 19:30 predstaví životná púť Györgya Rauchera, uznávaného maliara nášho mesta a záujemcovia sa budú môcť odfotiť v dobovom oblečení. Fotografie nasnímané vo fotokútiku sa vytlačia a môžete si ich vziať domov. Pripravujeme aj tematickú prezentáciu, od 19:00 oživíme prácu maliarov truhlíc,“ uviedla riaditeľka Emese Számadó.

Počas celej tejto doby sa od 17:00 v pevnosti Monostori niekoľkokrát začnú prehliadky s fakľami, od 18:40 bude miestny historik István Legát prednášať o dunajských lodiach a remeslách, ale nebude chýbať ani „Veštenie s Évou“, a od 20:00 zahrá Zlatého muža divadlo Magyarock a o 21:15 začne šou ohňového žonglovania . …a komu by sa toto všetko nepáčilo, môže sa zúčastniť prehliadky Hviezdicovej pevnosti so šampanským so začiatkom o 21:00 hod.

Zdroj: komarom.hu