Mesto 2010. 10. 02.

Odohrala sa Bastrnákova prvá komárňanská predvolebná konzultácia

Začali sa utorkové konzultácie vyhlásené primátorom Tiborom Bastrnákom ( Most-Híd), ktorých prvotnou témou bola politika pre mladých. V 60 člennom zhromaždení zastávala najviac miesta práve mladá generácia.

Moderátor večera Bara Zoltán predviedol výsledky minoloročného prieskumu v oblasti mládeže, neskôr Berta Mátyás a Litomericzky Krisztián v krátkosti opísali, ako by sa podľa nich z Komárna mohlo stať naozajstné univerzitné mesto. Cúth Csaba na predstavenie Karrierközpont ( kariérového strediska), ktoré v Maďarsku už dlhšiu dobu funguje, poprosil Beátu Baumstark, ktorá spomenula možnosť vytvorenia podobnej inštitúcie aj v Komárne. Rad prezentácií uzavrel Besztró József, podpredseda Pontte.

V druhej polovici večera prišiel čas na otázky a nápady účastníkov. Medzi mnohými sa hovorilo o obľúbenom McDonalds v Komárne, k otvoreniu ktorého je potrebný hlavne ochotný investor. Preberalo sa aj vytvorenie „partyzóny“ v blízkosti centra mesta, o WiFi zdarma po celom meste alebo o takom informačnom systéme, vďaka ktorému sa mladí ľudia budú môcť dozvedieť o programoch prebiehajúcich v meste.

Zúčastnení mohli zistiť, či je dovolené váľať sa v tráve v parkoch alebo ísť na dobrodružnú výpravu do starej pevnosti. Boli oboznámení s faktom, že turisti naše mesto nepokladajú za až také špinavé, ako si často myslíme. Najdôležitejšou poznámkou bolo asi to, že by sme mali naše myslenie obrátiť úplne iným smerom a nie preto milovať Komárno, lebo je pekné alebo čisté, ale ľudia by práve preto nemali špiniť ulice, lebo majú toto mesto zo srdca radi.

Konzultácie pokračujú aj tento utorok (5.10.2010) s témou školstvo, kultúra, médiá a šport.