Mesto 2011. 03. 04.

Žiadny trestný čin nebol spáchaný

Polícia odmietla trestné oznámenie, ktoré podal Tibor Bastrnák po prehratých voľbách v novembri minulého roku.

Krajská polícia ukončila vyšetrovanie trestného oznámenia, ktoré podal exprimátor mesta Komárno Tibor Bastrnák pre údajné ohováranie, marenie prípravy volieb a porušenie moratória.  Podľa všetkého sa však nenašlo nič, čo by jeho teóriu potvrdilo. Ako uviedla hovorkyňa krajského policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková,  žiadny podobný zločin nebol spáchaný, polícia nemala čo vyšetriť. Bývalý primátor krátko po komunálnych voľbách tiež podal na ústavný súd návrh na anuláciu výsledku volieb z rovnakých dôvodov.

Tibor Bastrnák podal trestné oznámenie z dôvodu, že jeho meno bolo vraj očierňované neznámou osobou, ktorá 24. novembra telefonovala obyvateľom Komárna a oznamovala im, že pán Bastrnák sa na stoličku primátora dostal podvodom. O deň neskôr, počas moratória, boli zasa podľa exprimátora umiestnené na obytné domy nálepky, ktoré ho vyobrazovali ako čarodejníka či kúzelníka s textom “POZOR ! PODVÁDZAM!”

Bastrnák sa následne obrátil na súd a žiadal o anulovanie volieb v Komárne. Ten mu ale nevyhovel. Voľby sú teda platné  primátor Anton Marek, ktorý kandidoval ako nezávislý a dostal celkovo 5492 hlasov, zostáva vo funkcii. Len pre informáciu, Bastrnák získal iba 3846 hlasov.

TEXT: mac
ZDROJ: SITA

Vyjadrite svoj názor