Mesto 2013. 11. 11.

Plaváreň by mohli otvoriť už v novembri

Krytá plaváreň je tesne pred dokončením. Mesto otvorilo nové parkovacie miesta a tiež prepojenie Budovateľskej ulice s Hviezdoslavovou.

Mesto zainvestovalo aj na základe tlaku verejnosti do krytej plavárne 57 tisíc eur. Tie schválili jednohlasne poslanci mestského zastupiteľstva na svojom septembrovom zasadnutí.

Pracovať sa na oprave krytej plavárne už začalo a do ukončenia rekonštrukcie ostáva dotiahnuť posledné úkony. Novinárov o tom informoval na tlačovom brífingu Sándor Balázs, zástupca riaditeľa spoločnosti Comorra Servis. Ako povedal, už tento týždeň môže vedenie mestskej príspevkovej organizácie pristúpiť k získavaniu povolení potrebných pre otvorenie plavárne. V prípade bezproblémového vybavenia náležitostí by do plavárne mohli v testovacej prevádzke nahliadnuť prví ľudia už v tretí novembrový týždeň.

„Opravená bola strecha budovy, ventilačný systém, vynovené boli šatne aj osvetlenie bazéna,“ informoval médiá Róbert Králik, hovorca primátora.

Okrem plavárne pracovalo mesto na ďalších dvoch investíciách. Obe sú už ukončené. Jednou je prepojenie ulíc Budovateľská a  Hviezdoslavova na sídlisku v mestskej časti Bauring. „Zhotoviteľom stavby bola firma Špeciálne cestné práce Korekt, s.r.o., Komárno. Zmluvná cena po elektronickej aukcii činila 74.930 eur,“ ozrejmil R. Králik s tým, že nové konštrukcie získané výstavbou znamenajú štyri nové parkovacie miesta, chodník pre peších na rozlohe 157 m2, 5,5 m širokú komunikáciu s asfaltovým povrchom na rozlohe 511 m2 a 84 metrov dlhú dažďovú kanalizáciu.

IMG_9409

Ďalšie dve investície sa zameriavali na vybudovanie nových parkovacích miest. „Prvou bola výstavba parkovísk pre osobné autá vedľa obytných domov na Hviezdoslavovej ulici,“ konštatoval. Dodávateľom stavby bol podnikateľ Anton Édes z Modrian. Cena stavby po elektronickej aukcii sa určila na 21.250 eur. Vybudovalo sa spolu 13 parkovacích miest, z toho jedno je vyhradené pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Pre osobné motorové vozidlá vzniklo aj nové parkovisko vedľa obytných domov na Meštianskej ulici. „Dodávateľom stavby bola firma Topstav É&A, s.r.o., z Modrian. Cena stavby po elektronickej aukcii sa znížila na takmer 22.000 eur. Vybudovalo sa parkovisko pre 12 áut,“ dodal hovorca.

TEXT: ahojkomarno.sk, TASR
FOTO: Mesto Komárno