Šport 2021. 10. 28.

Plavec Bence Dikácz splnil B-limit na Majstrovstvá sveta do Abú Dhabí

Juniorský reprezentat Bence Dikácz sa zúčastnil trojdňových medzinárodných plaveckých pretekov v krátkom bazéne pod názvom SLOVAKIA SWIMMING CUP v Šamoríne konané v dňoch 22.10-24.102021, za účasti takmer 400 plavcov z 5 krajín Čiech, Maďarska, Poľska, Ukrajiny.

Našťastie jesenné posúvanie osobných rekordov sa ešte nezlomilo a top výkon dňa v piatok medzi juniormi predviedol Bence Dikácz na 400m polohové preteky, kde nielenže posunul slovenský juniorský rekord o takmer dve sekundy /4:17.11-761b/ spred dvoch týždňov v Budapešti, ale splnil aj B-limit na Majstrovstvá sveta v Abú Dhábi /16.12.-21.12.2021/, týmto časom  vo finálovej najrýchlejšej rozplavbe obsadil pekné druhé miesto za Richardom Nagyom finalistom MS. Na 200m prsia si taktiež vylepšil svoj svoj čas takmer o dve sekundy /2:12.12/ čím tesne zaostal za pódiovým umiestnením o 43 stotín a obsadil 4. miesto.

Ďalej sa zúčastnil seniorského rekordu a zároveň rekordu SSC 2021 v mužskej štafete XBS na 4x100m PP /3:38.61-756b/ v zložení Patrik Folťan, Bence Dikácz, Adam Halas a Ondrej Duša.

Druhé miesto obsadil v mix štafete XBS na 4x100mPP /3:54.03-740b/ v zložení Daniela Mišúthová, Bence Dikácz, Adam Halas, Tereza Ožvaldová.