Región 2013. 01. 18.

Pred Bratislavou zamrzli výhybky, vlaky stoja

Pred Bratislavou sa hromadia vlaky, na Hlavnú stanicu pre nedorazíte, Železnice hovoria o kalamite.

vlaky
Doobeda sa do Bratislavy vlakom ísť neodporúča na poslednú chvíľu.

RegioJet, ktorý z Komárna vyrazil o 4:23 sa do cieľa na Bratislavskej Hlavnej stanici nedostal. Ostal stáť na stanici Nove Mesto, a aj to s asi štvrťhodinovým meškaním. Podobné meškania zažívajú aj ostatné vlaky na trase Komárno – Dunajská Streda – Bratislava. Dôvodom je počasie a výhybky, ktoré zanáša. Tvoria sa záveje a vzniká kalamitná situácia.

Oveľa horšie je to pri prístupe od Trnavy a Nových Zámkov. Rýchlik Zámčan ostal stáť na predmestí s takmer hodinovým meškaním, lepšie sa necestuje ani zo Záhoria, výnimku od počasia nedostal ani EC Metropol z Berlína, ktorý mešká už viac ako dve hodiny.

Aktuálnu polohu a meškanie vlakov nájdete TU!

 

“Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) informuje cestujúcich, že v Bratislave na hlavnej stanici je kvôli silnému vetru, ktorý zanáša výhybky a vytvára záveje, kalamitná situácia. Kvôli tomu bude dochádzať k značnému meškaniu vlakov, podľa situácie budú niektoré vlaky odklonené na iné bratislavské stanice, resp. i odrieknuté. ZSSK vyzýva cestujúcich, aby v tejto situácii zvážili cestu vlakom do hlavného mesta.”
Mgr. Slavomíra Šubrtová, riaditeľka Odboru komunikácie Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)

Vyjadrite svoj názor