Mesto 2016. 02. 19.

Priznania z Komárna – Máš niečo na srdci, trápi ťa, alebo si si to práve vymyslel? Pošli to anonymne!

Svoje internetové stránky s priznaniami majú na Facebooku študenti, ženy, nadržaní ľudia, policajti čašníci a mnohí iní. Dedina, ktorá priznania nemá, ani neexistuje. Okresné mesto by muselo posunúť okresné práva niekam inam. No a Komárno bez priznaní? To by tu už potom naozaj nič nefungovalo!

Priznania z Komárna je facebooková stránka, akých sú tisíce. Na Slovensku sa priznania stali hitom asi pred dvoma rokmi. Po čase samozrejme odštartovala aj komárňanská verzia. Kúzlo spočíva v anonymite. Komárňania posielajú anonymné správy administrátorom stránky, ktorí ich následne zverejňnujú. Môže ísť o čokoľvek čo spadá pod tému Komárno. Samozrejme, ľudia sú akí sú a tak sa niekedy rozhodnú svoju anonymitu zneužiť. A tak sa medzi priznaniami nájdu ohováračky, obvinenia, útoky, sťažnosti a vlastne čokoľvek, čo prejde nenáročným redakčným filtrom. Zverejnia prakticky čokoľvek.

Také naše Komárno…
„Chcel by som ľuďom ktorý nariekajú že burger z Tripls vyzerá uplne ináč na obrázku ako naozaj. Pozrite sa na svoju profilovku a potom na seba!“ odkazuje trefne anonym v jednom z najobľúbenejších postov histórie komárňanských priznaní. O tom, že v 3Tripls robia skvelé burgre, sa dočítate vo viacerých anonymných postoch, budeme tomu veriť.
Spolunažívanie je niekedy ako osyna v zadku. Najmä ak vo vašom okolí býva neporiadny pes. No čo je ešte horšie – ak je neporiadny aj majiteľ! Frustrácia niektorých ľudí došla až tak ďaleko, že sa rozhodli poslať fotografiu výkalu spolu s apelom – ktorý sme zhutnili do toho najdôležitejšieho: „Milí psičkári, veľmi krásne Vás prosím ZBIERAJTE SI PO SEBE SRAČKY!!!“ Jednoduché, no nie veľmi účinné. Pre agresívnu povahu textu plnú vyhrážok a vulgarizmov, bol autor skôr na smiech. „Tak už si sa nám vykričal, vyhulákal, vyfňukal a teraz späť do práce žeby?“ pýta sa Roman. Čo sa týka lásky, niektorí si na Priznaniach hľadajú aj svoju druhú polovičku: „Mladý, nie moc pekný ani bohatý chalan, trocha zvrhlik, úchylák a alkoholik hľadá podobnú žienku, dievčinu na spoločné chvíle, domáce popijanie a dobrodružstvá.“ Na niekoho, kto chce doma popíjať, má chalan dosť dobrý pravopis! Samozrejme, reakcie.

Partnerské trable
O tom, že chlapi spávajú so ženami a ženy s chlapmi a niekedy aj medzi sebou, to je jasné. Niekedy sa to dokonca deje aj vo vzťahoch. Prečo sa ale potrebujú o tom ľudia zdôverovať verejne? To ostane navždy tajomstvom. Celkom pochopiteľne sa ale jedna zúfalá manželka. „Priznávam, hrozne mi je nechutný môj manžel. Až tak, že sa mi s ním nechce rozprávať, nie to ešte sexovať,“ otvára svoju spoveď. V nasledujúcom texte sa dozvieme, že pán sa doma nesprchuje, šušne hádže po zemi a kade chodí, tade prdí. Veď kde inde hľadať rady ako na internete? Tak sa od ostatných užívateľov dozvedela že má odísť preč, že má poslať jeho do preč, že mu má dohovoriť, či nachystať pascu v podobe nečakanej návštevy. Prešiel mesiac a výsledok ešte nemáme!
„Strašne sa mi páči ako jazdia chalani na skateboardoch a bmxkách. Je to fakt dobré pozerať. Len tak ďalej, chalani,“ povzbudzuje mládež v športovaní žena, ktorá dodáva, že sa na mladíkov rada pozrela, keď čakala na manžela. Chalani ďakujú za „support“, manžel začína mať strach, že bude vymenený za mladšiu verziu. Na bicykli.
Úplne niečo iné trápi mladého otecka, ktorý má nešťastie v šťastí – dcéru. „Každý piatok ju nosím do hračkárstva, aby si vybrala nejakú hračku. No a poviem vám ľudia, také hračky teraz existujú… Chcel by som aj syna, narozdiel od manželky, lebo čím je dcéra staršia, tým ťažšie je s ňou manipulovať, aby si kúpila hračky, s ktorými sa viem hrať aj ja,“ pobavil mladý otecko.

Svet nie je gombička
Aby to nevyzeralo tak, že na Priznaniach z Komárna sa riešia len mini-problémy obyčajných ľudí, tak pripájame aj niekoľko závažných globálnych tém. „Priznávam, že mi je strašne ľúto Lea. Už by mohol dostať toho Oscara,“ vyznáva sa – zrejme – slečna.
Na záver dodáme, že nás neobišla nás ani problematika utečencov: „Dobrý deň, hľadám dobrú lokalitu na prevádzku novej predajne gyrosu a kebabu v Komárne. Viete niekto o nejakom priestore?“ Odpoveď? „Nechceme váš kebab ani fast-food! Ďakujeme, ale máme ich tu dosť. Choďte skúsiť šťastie do Nových Zámkov,“ odkazuje Noah. Snáď si ho niekto vezme do obývačky.