Región Dél-komárom 2023. 06. 06.

Prvý ročník Food Truck Show v Komárome mal veľký úspech

1. Food Truck Show a Piknik v Komárome organizovali spoločne Városmarketing Kft., a Food Truck Show v maďarskom Komárome, o ktorý bol uplynulý víkend veľký záujem návštevníkov.

Na podujatí si účastníci mohli pochutnať nielen na chutnom jedle, ale nechýbalo ani množstvo vystúpení a sprievodného programu. V Jókai Liget sa za vyrábali chutné sendviče trhaným mäsom, hamburgery a pizze. Námestie bolo v piatok a sobotu veľmi preplnené, k večeru bolo námestie úplne plné, takže kto sa chcel najesť posediačky alebo pri stole, musel zháňať miesta.

Bolo tu všetko, čo potešilo zrak a chuťové poháriky: sendviče s trhaným mäsom, hamburgery, pizze, plody mora, fish & chips, koktaily, káva a vínne špeciality. Populárne boli aj sladkosti, napríklad belgické vafle, no skutočným hitom boli churros. Na španielsku sladkosť stál dlhý rad. K akcii bolo vytvorené aj digitálne menu, ktoré obsahovalo celú ponuku menu.

„Na Food Truck Show dorazilo 22 bufetových kamiónov. Medzi naše ciele patrila propagácia nového jedla Komáromu, palacinky Jókai. Lahôdku v sobotu popoludní ponúkal v parku Sági Szilárd a personál Városmarketing Kft.,“ uviedol Gábor Radics, konateľ Városmarketing Kft.

V prvý deň podujatia program otvorila Dychovka Egressy , potom nastúpili na pódium členovia Magyarock Dalszínház Ágnes Kuczmann, Attila Csengeri a Géza Egyházi. Po nich nasledovala ohňová žonglérska produkcia Lángoló Iguanas a párty Dj Bóli trvala do neskorých nočných hodín.

„Sprievodné programy zabezpečovali miestne organizácie. Vďaka spolku Kemence sa dalo venovať ručným prácam. Zamestnanci múzea zorganizovali hodinu histórie mesta, pričom Červený kríž bol prítomný so zdravotným stanom. Dospelých na trvalo udržateľný životný štýl upozornili aj Dobrovoľní smetiari Kisváros, no pridali sa k nám aj Dj Miller, Dj ZimmerR, Dj Bagó a Dj Marák, Dogland usporiadal výstava psov, Mestská knižnica Jókaiho Móra si pripravila papierové divadlo, na miesto sa vysťahovalo aj rádio Forrás a ak by to všetko nestačilo, záujemcovia si mohli vyskúšať aj divné bicykle a vďaka Street Generation aj koberec Air Track. V sobotu bola samba a bubnová show, a nedeľu sa program zakončil Fit-Kid prednáškou. Dúfame, že tu budeme aj budúci rok,“ dodal Gábor Radics.

Zdroj: komarom.hu