Región 2019. 05. 22.

RegioJet plánuje na trati Bratislava – Komárno nasadiť poschodové vozne

Zmeny by mali nastať od septembra, a to na vybraných vlakoch na trase medzi Komárnom a Bratislavou. RegioJet tak plánuje zvýšiť kapacitu najvyťaženejších spojov na trase najmä v poobedných a ranných hodinách.

Prepravnú kapacitu majú zvýšiť dve súpravy poschodových vozňov od pondelka 2. septembra. „Poschodové vozne budú nasadené na ranný vlak 4308 s odchodom z Dunajskej Stredy do Bratislavy vo všedné dni o 6.15 h. Vďaka ich nasadeniu sa navýši kapacita na sedenie o ďalších sto miest. Podobne sa to bude týkať aj ďalších spojov, na ktoré budú súpravy nasadené,“ informovala Ivana Kašická, riaditeľka vlakovej a autobusovej dopravy RegioJet.

Ako informoval hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj nasadenie dvojposchodových vozňov aktuálne prechádza náročným procesom schválenia pre prevádzku na sieti Železníc Slovenskej republiky. Na Slovensku ide totiž o úplne nový typ vozidiel, ktoré tu doteraz nejazdili.

„Dovtedy, než dôjde k zvýšeniu priepustnosti trate do Komárna, je nasadenie poschodových vozňov jediná možnosť, ako ďalej navyšovať kapacitu spojov, ktoré už dnes v špičke jazdia v 20-minútových intervaloch. Trať Bratislava – Komárno je najvyťaženejšia jednokoľajná trať na Slovensku a len vlani tu cestovalo 3,6 milióna cestujúcich – čo je medziročne o milión cestujúcich viac,“ načrtla situáciu I. Kašická.

Zdroj: entrend.sk