Šport 2011. 06. 07.

Ri-Ky na Komárňanov nestačil. V ničom.

Boxeristi ŠKB Spartaku Komárno vyprevadili Poliakov na cestu domov s nákupom, ako sa patrí. 16:0 však vopred nečakal nikto.

V piatok večer sa v Športovej hale uskutočnilo ďalšie kolo medzinárodnej boxerskej ligy BoxingONE. Približne pred 700 divákmi sa stretli domáci SHARKS a poľský Ry-Ki GRIZZLY. Domáci rozdrvili svojho súpera z Poľska v pomere 16-0.

Asi nikto z prítomných divákov nečakal, že stretnutie naberie tento jednoznačný priebeh. Domáci však boli opäť skvele pripravení a predviedli box na najvyššej úrovni. Druhé víťazstvo SHARKS v pomere 16-0 je o to cennejšie, že na rozdiel od Prostějova, pricestovali Poliaci s tým najlepším tímom, a po víťazstve nad silným Patent GLADIATORS si verili aj v Komárne.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu!

Vo váhe 56kg nastúpil mladý Nagy Krisztián proti Mariusovi Burzynskemu. Nagy síce “schytal” zopár faciek, ale potom sa z kola na kolo zlepšoval, boxoval presvedčivo a v treťom kole už mal obrovský bodový náskok a s prehľadom vyhral.

V 60kg váhe štartoval Varga Miklós, ktorého súperom bol Patryk Cichocki. Ten síce na začiatku viedol 1-2, potom sa však Varga pustil do svojho súpera ostrejšie a v treťom kole bol po jednom z tvrdých úderov Poliak počítaný.

Patryk Cichocki vedel, že si za svoj výkon víťazstvo nezaslúžil.

V 75kg nastúpil do ringu prekvapujúco Harcsa Norbert, namiesto brata Zoltána, a ten bez väčších problémov zdolal Sasuna Karapetyana.

Vo váhe 81kg sme videli skvelý box v podaní Szellő Imreho, ktorého súperom bol Krysztof Sadlon. Zaujímavým bol tento duel aj tým, že obaja vedúci mužstiev označili tento zápas ako JOKER FIGHT, takže víťaz bral hneď 4 body za víťazstvo. Szellő Imre boxoval s prehľadom a tvrdo, v druhom kole poslal dokonca svojho súpera na zem a zápas jednoznačne vyhral.

V 91kg Darmos József a Krysztof Kowalszki predviedli špičkový box s tvrdými údermi. Zápas sa skončil predčasne pre Poliaka v druhom kole, keď bol po tvrdom pravom háku počítaný a, pravdepodobne pre zlomeninu nosa, zápas vzdal.

Asi najvyrovnanejší zápas videli diváci vo váhe 69kg, kde nastúpili proti sebe Klasz Árpád a Tomasz Kot. Poliak bol aktívny, rozdal niekoľko dobrých a presne mierených úderov, ale Klasz to všetko “ustál” a napokon zvíťazil.

Najzaujímavejším bol napokon predposledný zápas.

 

V 64kg sa chcel predstaviť Káté Gyula, ale poľský tréner po prvom “smrtiacom” údere, ktorý dostal Mariusz Kaczmarcyk, radšej vhodil do ringu uterák.

Výsledky:
56 kg: Nagy Krisztián – Burzynski Marius 2:0
60 kg: Varga Miklós – Cichocki Patryk 2:0
75 kg: Harcsa Norbert – Karapetyan Sasun 2:0
81 kg: Szellő Imre* – Sadlon Krysztof* 4:0
91 kg: Darmos József – Kowalszki Krysztof 2:0
69 kg: Klasz Árpád – Kot Tomasz 2:0
64 kg: Káté Gyula – Kaczmarczyk Marius 2:0

Komárno sa týmto víťazstvom dostalo do čela svojej A skupiny s plným bodovým ziskom. Záznam zo stretnutia odvysiela DIGISport 17. júna o 23,00 hod.

Vyjadrite svoj názor