Šport 2017. 06. 08.

Richard Kardhordó (PO KomKo Komárno) – dvakrát zlato na Majstrovstvách SR v plávaní

V dňoch 02.–04.06.2017 v otvorenom 50-metrovom bazéne v Štúrove Slovenská Plavecká Federácia usporiadala pre vekovú kategóriu 13-14 roč. plavcov Letné Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní, ktoré sú pre túto vekovú kategóriu zavŕšením polročnej prípravy.

Náš Plavecký oddiel KomKo Komárno v konkurencii 267 plavcov zo 47 oddielov – klubov z celého Slovenska mimoriadne úspešne reprezentovali  14-ročný plavec Richard Kardhordó a 13-ročný Keve Patus.

Richard si v oboch prsiarských disciplínach si vybojoval 2-krát zlatú medailu a tým zároveň Titul Majster Slovenskej republiky, 100 metrov časom 1:12,17 a 200 metrov časom 2:37,96. V disciplínach 50 metrov, 100 metrov, 200 metrov, 400 metrov voľný spôsob obsadil 6., 7., 6., 6. miesto.
Vo všetkých štartoch si okrem toho zaplával svoje osobné rekordy v 50-metrovom bazéne.

Výborne si počínal vo všetkých kraulových disciplínach Keve, keď svoju polročnú zodpovednú prípravu pretavil vo výrazné osobné rekordy (na úrovni rekordov z 25-metroveho bazéna) a v disciplínach 50 metrov, 100 metrov, 200 metrov, 400 metrov a 1500 metrov voľný spôsob obsadil 19., 17., 9., 7. a výborné 6.-te  miesto v kraulovom maratóne.

K príkladnej a vzornej reprezentácii PO KomKo Komárno a mesta Komárno úprimne blahoželáme!