Blog 2015. 07. 21.

Seat Leon Homola Edition: Telom pretekár

Špeciálna aerodynamická verzia Seatu Leon napína svaly, no spotrebuje menej ako iné kombíky.

Pridajte sa k mnohým spokojným vodičom, ktorí jazdia na najobľúbenejšom aute značky Seat. Spoločnosť Real-K Komárno, ktorá je nezameniteľným partnerom správnych šoférov už od roku 1997, ponúka svojim klientom nový model Seatu Leon, ktorý je najpredávanejším radom tejto španielskej automobilky a to dokonca v špeciálnej limitovanej edícii!

To, že nový Seat Leon Homola Edition nesie meno najznámejšieho slovenského automobilového pretekára, nie je náhoda. Od tohto roka sa totiž Maťo Homola spolieha na štvorkolesových tátošov práve tejto značky. Továrensky vytuningovaný Leon vďaka spolupráci konštruktérov a moto-športovca pôsobí atraktívne a svižne, akoby sa práve zahrieval pred vrcholným výkonom na jednej z tratí šampionátu WTCC.

Nedajte sa ale odradiť. Konštruktéri netvorili auto pre pretekárov, ale pre ľudí, ktorí sa potrebujú dostať do práce, či vyraziť s rodinou na výlet. Špeciálna edícia sa od bežného modelu z roku 2015 líši športovým, aerodynamickým exteriérom, no svaly dokážu napínať oba modely rovnako.

Pod kapotou každého Seatu Leon tretej generácie dýcha benzínový motor s výkonom 81kW (110 koní). Ten ponúka atraktívnu mestskú a prímestskú jazdu, no aj nízku spotrebu, ktorá začína už na 4,9 litroch na 100 kilometrov. Spomedzi benzínových kompaktov má vďaka tomu nadpriemerné výsledky.

Do základnej výbavy nového Seatu Leon môžete zarátať palubný počítač s ukazovateľom vhodného prevodového stupňa, 3,5 palcový multifunkčný monitor, dvojzónovú klimatizáciu, systém Štart/Stop, posilňovač riadenia a mnohé iné. Na bezpečnosť dohliada aj sedem airbagov, elektronický stabilizačný program ESC s ABS a ASR, elektronický diferenciál s obmedzenou svornosťou, či multikolízna brzda.