Mesto 2012. 11. 09.

Školy sa už nebudú skladať na dlh ZŠ Pohraničnej

Poslanci mestského zastupiteľstva včera zasadali od 13:00, no do večera sa im nepodarilo dostať k záveru programu 24. mestského zastupiteľstva. To bude pokračovať v utorok.

ZŠ na Ulici Práce o svoje peniaze nepríde, rovnako ani ostatné školy.

Takto pred rokom sa zasadnutia mestského zastupiteľstva zúčastnili rodičia detí navštevujúcich ZŠ Pohraničnú. Žiadali plnohodnotné riešenie situácie zariadenia, ktoré má dlhodobé finančné problémy.

Primátor Marek sa zaviazal vyriešiť situáciu tak, aby  sa školskom roku 2012/2013 už nemuseli všetky školy v Komárne skladať na chod jednej. V školskom roku 2010/2011 to bolo cca 9 000 eur. Nasledujúci rok až 26 000 eur, čo schválilo zastupiteľstvo za prítomnosti rodičov všetkými hlasmi.

Tentoraz hlasovali za prítomnosti učiteľov a rodičov zo ZŠ na Ulici Práce za to, aby sa zachovali pomery zo štátneho normatívu na žiaka. ZŠ Pohraničnej tak údajne momentálne chýba asi 4 500 eur, zdroje sa ale zrejme nájdu.

Pôvodné návrhy na riešenie situácie
Na základe prvého návrhu by sa základná škola zlúčila s Gymnáziom Ľudovíta Jaroslava Šuleka, na základe druhého by sa do budovy školy nasťahovalo mestské centrum voľného času, po tretie by mala škola dostať ďalšie dotácie. Padol aj štvrtý návrh – zrušenie školy.

Spomínali sa aj také alternatívy, ako prenájom časti školy iným inštitúciám, napríklad okresnej porkuratúre, ktorá sa musela pred rokom sťahovať.

Vyjadrite svoj názor