Šport 2016. 08. 19.

Slovenský štvorkajak bude bojovať o medaily na 1000 m

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka sa prebojoval do A-finále K4 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro. Úradujúci majstri sveta vďaka výbornému záveru vyhrali druhé semifinále pred loďami Španielska a Francúzska.

Rusi, ktorí 750 metrov viedli, skončili napokon až štvrtí za Francúzmi a predstavia sa v B-finále. Káštvorka budú mať v sobotu šancu získať pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku štvrtú olympiíjskú medailu v ére samostatnosti. Vlček s Tarrom majú vo svojej zbierke striebro z Pekingu 2008. Vlček bol aj členom bronzovej lode z Atén 2004.
Slováci v piatok na Lagoa Stadium najskôr absolvovali rozjazdu. Do cieľa prišli druhí za Nemcami, ktorí si zabezpečili priamy postup do A-finále. Z druhej rozjazdy sa priamo do bojov o medaily kvalifikovali Česi. V semifinále sa slovenský štvorkajak od štartu držal na druhej pozícii za Rusmi. V závere dokázal vystupňovať tempo a napokon triumfoval s takmer sekundovým náskokom pred Španieimi. Z úvodného semifinále postúpili Austrálčania, Portugalci a Srbi.

výsledky druhého semifinále K4 na 1000 m:
1. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) 2:59,36, 2. Španielsko +0,870, 3. Francúzsko +1,530 – postúpili do A-finále, 4. Rusko +1,700, 5. Taliansko +4,510, 6. Brazília + 9,860 – postúpili do B-finále
Výsledky prvého semifinále K4 na 1000 m:
1. Austrália 2:58,22, 2. Portugalsko +0,010, 3. Srbsko  +1,410 – postúpili do A-finále, 4. Kazachstan +2,370, 5. Maďarsko +2,420, 6. Argentína +2,730 – postúpili do B-finálr

(tasr, foto: canoe.sk)