Mesto 2017. 04. 10.

Spoločnosť COM-KLIMA opäť obdarovala detské oddelenie komárňanskej nemocnice

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, opäť dostala veľkorysý finančný dar od spoločnosti COM-KLIMA. Vedenie nemocnice spolu s pracovníkmi detského oddelenia rozhodli, že finančný dar v sume 1.245 EUR investuje na výmenu dverí a okna na oddelení.

„Sme veľmi vďační trvalej podpore zo strany spoločnosti COM-KLIMA. V minulosti sme mali možnosť vďaka ich daru zakúpiť nový prístroj na dávkovanie liečiv – injektomat a teraz by sme ich dar radi využili na výmenu dverí a okna na sesterskej izbe. Vďaka tejto výmene budú mať pacienti pri odberoch lepší komfort,“ uviedol primár oddelenia MUDr. Mário Kochan.

Firma COM-KLIMA zaoberajúca sa predajom a montážou klimatizácií a vzduchotechniky pôsobí na slovenskom trhu už vyše 17 rokov a patrí medzi tie najúspešnejšie spoločnosti vo svojom odbore. „Cieľom našej firmy je poskytovať nadštandardné služby a maximálnu úroveň kvality, nezabúdame však ani na dôležitosť podpory nášho regiónu. Práve preto sme sa aj tento rok rozhodli výťažok z tomboly nášho firemného vianočného večierka venovať detskému oddeleniu komárňanskej nemocnice,“ uviedol Ing. Tomáš Hodúr, majiteľ COM-KLIMA, s.r.o.

Detské oddelenie nemocnice ročne hospitalizuje viac ako tisíc pacientov a má v rámci komárňanskej nemocnice hlboké korene. Založené bolo v roku 1947, kedy disponovalo iba niekoľkými posteľami. V súčasnosti je toto oddelenie vybavené 30 lôžkami s 2, 3 a 4-posteľovými izbami vrátane dvoch nadštandardných izieb, na ktorých majú možnosť ostať ubytovaní aj rodičia hospitalizovaných detí.

Vedúca sestra detského oddelenia PhDr. Eleonóra Mészáros s novými dverami zakúpenými z finančného daru

(TS AgelSk)