Kultúra 2017. 06. 05.

Športové úspechy Rozmarínky

Okrem toho, že sa máj vníma ako „lásky čas“, na naše Rozmarínčatá malo májové slniečko a blížiace sa leto oveľa prospešnejšie účinky, a to najmä v oblasti športu!

Reťazec úspechov spustili naše šikovné dievčatá, ktoré sa stali víťazkami okresného finálového turnaja vo futbale. Vyhrali nad základnou školou z Nesvád (2:0) a postúpili do súboja o prvé miesto so základnou školou zo Sokoliec. Bol to napínavý súboj, naše dievčatá mali množstvo nevyužitých šancí a neustálu prevahu, avšak dve minúty pred koncom Sokolce vyrovnali na 1:1. Našťastie, stačila nám remíza a ZŠ Rozmarínová s tímom dievčat bude okres reprezentovať na majstrovstvách Nitrianskeho kraja. Držíme im palce!

Ďalej sme hviezdili aj v atletike. Okresné finále v atletike družstiev organizuje v posledných rokoch atletický klub v Nových zámkoch na svojej tartanovej dráhe. Kvôli chorobe našu Rozmarínku reprezentovali len jednotlivci, pričom bodové výkony z jednotlivých disciplín sa spočítavali do súťaže družstiev. Naše dievčatá v celkovom hodnotení obsadili pekné 6. miesto z celkového počtu 32 družstiev z okresu Komárno. Radi by sme sa však pochválili skvelými výsledkami jednotlivcov. Medzi tých najlepších patrili Diana Nguyen Hung (9.A) s 2. miestom v behu na 60 m a s 3. miestom v skoku do diaľky. Krásne nás reprezentovala aj Monika Sedláková (8.A), ktorá sa v hode s kriketovou loptičkou umiestnila na 3. mieste. V disciplínach chlapcov získal 3. miesto Dominik Kováč (9.A) v skoku do diaľky.

Ak by ste ešte nemali dosť, tak nám dovoľte pochváliť sa aj našimi futbalistami. Družstvo chlapcov sa úspešne prebojovalo cez základné kolo a semifinálovú skupinu do okresného finále v Sokolciach, kde sa umiestnili na krásnom 2. mieste.

O víťazstvá v týchto pestrých športových disciplínach sa s nami podelil Mgr. Zdeněk Pazdera a uznajte, že nie je možné nerozhlásiť to do sveta.

Ak majú slnečné dni takýto pozitívny vplyv na naše Rozmarínčatá, tak sa už teraz môžeme tešiť na jún a úspešný koniec školského roka.