Región Dél-komárom 2023. 06. 19.

Szőny sa môže tešiť na leto plné programu

Kultúrne centrum Petőfi Sándor v Szőnyi v najbližších mesiacoch privíta návštevníkov vzrušujúcimi hudobnými a divadelnými programami, tábormi a bábkovým divadlom!

Riaditeľka inštitúcie Krisztina Zsédenyiné Horváth uviedla, že programová séria Petőfiho leta sa začne 23. júna špeciálnym hudobným večerom. Vystúpenie Ádáma Besáka, Évi Sári a Gézu Egyháziho začína o 19.00 hod. Na druhý deň, 24. júna, oživí Bábkové divadlo Illaberek na javisku od 18:00 príbeh Robina Hooda. Po predstavení si tí najodvážnejší môžu vyskúšať luk Robina Hooda!

25. júna od 18.00 h sa uskutoční hudobné podujatie, ktoré organizuje združenie Vivace. Győr Ütőegyütte prichádza do kultúrneho centra urobiť pôsobivý koncert. Petőfiho leto pokračuje divokou komédiou 21. júla o 19:00. Gregor Bernadett, Attila Csengeri, Zsanett Czető a Péter Szokol hrajú hlavné úlohy v predstavení Kým žena spí. Večer 22. júla čaká záujemcov koncert ľahkej hudby. Potom 19. augusta môžeme vidieť monodrámu s názvom „Panelnidzsa“ v podaní Attilu Magyara, ktorý sa na javisku objaví v siedmich rôznych úlohách.

Šéfka inštitúcie uviedla, že kultúrne stredisko okrem uvedených programov organizuje aj niekoľko táborov. Od 3. do 7. júla bude prebiehať tvorivý tábor Malý umelec a nebude chýbať ani Ako na to! letný tábor a tábor Maďarského červeného kríža. Okrem toho sa organizuje aj kemp Duna Népdalkör pre dospelých.

Vstupenky na divadelné predstavenia si môžete zakúpiť na mieste alebo prostredníctvom e-mailovej adresy szonyikulturhaz@gmail.com.

Zdroj: komarom.hu