Mix Dél-komárom 2023. 06. 12.

Tematický zájazd do Bábolny

Séria tematických zájazdov Kancelárie Tourinform v maďarskom Komárome pokračuje! 17. júna je tentoraz cieľom Bábolna!

„Miestom stretnutia je Tourinform v južnom Komárome, ktorý sa nachádza na adrese Igmándi út 2 . Tešíme sa, že vás privítame na vzrušujúcej prehliadke s konskou tematikou, kde sa dozviete o kultúre a histórii koní. Naším cieľom je tentokrát Národný žrebčín Bábolna, kde môžeme nahliadnuť do každodenného života koní a procesu starostlivosti o ne. Počas programu si prezrieme žrebčín, navštívime historickú expozíciu žrebčína, preskúmame stajne a spoznáme históriu jazdectva. Nahliadneme do tajov jazdeckej profesie a ponoríme sa do jazdeckého športu. V stajni sa samozrejme stretávame s koňmi, na dvore si vychutnáme krásne jarné počasie pri posedení na konskom záprahu. Na festivale arabských koní môžeme vidieť čoraz krajšie kone. Vítame všetkých, ktorí si s nami prídu zažiť tento výnimočný zážitok spoločne!“ povedal vedúci kancelárie Tamás Proczeller.

Účastníci sa podľa plánovaného programu zídu v kancelárii Tourinform od 9.30. Do Národného žrebčína Bábolna bude príchod o 10:30 hod., kde v sprievode sprievodcu navštívia múzeum koní, žrebčín, stajne a v prípade priaznivého počasia absolvujú návštevníci aj krátku prechádzku v miestnom arboréte. Očakáva sa, že skupina sa vráti do kancelárie okolo 15:30.

Národný žrebčín Bábolna slúži chovu maďarských koní už viac ako dvesto rokov a naši návštevníci tak môžu nahliadnuť do histórie farmy a jej významnej úlohy v chove koní.

Žrebčín bol založený v roku 1789 na príkaz rakúskeho cisára Jozefa II. a na radu jeho pobočníka Józsefa. Miesto sa rýchlo stalo centrom chovu ríšskych arabských koní, rodiskom plemena Shagya. V 20. a 30. rokoch 20. storočia bola Bábolna považovaná za jedno z najväčších centier chovu arabských koní na svete.

Informácie o vstupenkách TU !

Zdroj: komarom.hu