Región Dél-komárom 2022. 07. 01.

Torta z Komáromu sa zapísala medzi štátne klenoty

– Naša župa je bohatá na historické, kultúrne a prírodné hodnoty a naše vybudované dedičstvo je pozoruhodné, ale môžeme byť hrdí aj na to, že tu tvorilo a stále tvorí veľa skvelých ľudí, o čom svedčí aj rad nových hodnôt ktoré boli práve prijaté – povedal György Popovics, predseda výboru. 

V roku 2018 sa Tortou Maďarska stala torta Dievčatko z Komáromu, ktorú vyrobil cukrár Adam Sztaracsek z cukrárne Jánoska. Základom sladkosti je medovo-orechové cesto, ďalej obsahuje hrušky, čokoládu, vanilkový krém, škoricu a zázvor.

Vyhlásenie je jedinečným úspechom nielen pre výrobcu torty Ádáma Sztaracseka ale aj pre naše mesto, ktoré sa zapísalo na veľkú mapu gastronómie, ktorá má prvoradý význam aj z hľadiska cestovného ruchu! Gratulujeme, sme hrdí na fantastický úspech! Srdečne všetkých vítame ochutnať Komárom,“ povedal Dr. Primátor Attila Molnár po vyhlásení.

Mimochodom Cukráreň Jánoska mala ako jediná tento rok zastúpenie s dvomi tortami vo finále maďarskej súťaže Torta bez cukru, kam sa dostali výtvory s názvom Čokoládový princ a Valčík na modrom Dunaji.

Zdroj: komarom.hu